Campanie de testare sapunuri naturale Manufactura Lorelai

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Campanie de testare sapunuri naturale Manufactura Lorelai

Mesaj  Admin la data de Vin Mar 12, 2010 5:08 am

Manufactura Lorelai ( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] sau [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ) si Forumul Super Parinti va invita sa participati la o campanie de testare a sapunurilor lucrate manual, naturale 100%

Sapunurile produse de Manufactura Lorelai sunt special gandite sa ofere pielii ingrijirea perfecta, fiind fabricate doar din ingrediente sigure, naturale. In compozitia sapunurilor Manufacturii Lorelai nu veti gasi substante sintetice, conservanti, derivate din petrol… si lista ar putea continua. De ce? Pentru ca “a fi natural” conteaza enorm! In multitudinea de sapunuri disponibile pe piata romaneasca, Manufactura Lorelai este printre putinii fabricanti ce se mandresc cu angajamentul luat: Doar natural!

Sapunurile sunt fabricate folosind procedeul “la rece”, pentru a pastra proprietatile uleiurilor. Fiecare sapun incepe cu un procent ridicat de ulei de masline, la care se adauga ulei de cocos, de palmier, ulei de samburi de struguri si de orez, pentru a rezulta un produs care curata si hidrateaza pielea in acelasi timp. In continuare se adauga plante medicinale, atent uscate sau argile bine-cunoscute pentru proprietatile lor purificatoare. In final, adauga uleiuri esentiale extrase din plante, arome curate, proaspete si naturale.

Multumim din suflet Manufacturii Lorelai pentru increderea si amabilitatea de a ne pune la dispozitie minunatele sapunuri naturale romanesti 100%

Desfasurarea campaniei:
12.03.2010 – 16.04.2010

PASUL I

Cei care doresc sa participe la campanie sunt rugati sa se inscrie ca voluntari in cadrul acestui topic scriind un mesaj in care vor preciza:

1. tipul de piele si eventuale probleme
2. daca doresc sa foloseasca sapunul pentru corp sau fata
3. pot specifica un sapun din gama Manufacturii Lorelai pe care sunt interesati sa-l incerce

PASUL II

In primele 2 saptamani,adica : 12.03 – 26.03 , Manufactura Lorelai va alege un numar de 25 de participanti la testare.

PASUL III

Manufactura Lorelai va trimite spre testare 2 sapunuri fiecare de 50 gr (unul chiar la alegerea participantului, daca se afla bineinteles in stoc). Speram ca sapunurile sa ajunga la Dvs. pana in data de 2 aprilie.

PASUL IV

Timp de o saptamana se testeaza.

PASUL V

In cursul celei de a 5-a saptamni adica 9- 16 aprilie se asteapta review-ul in forum sau de preferat in blogul personal al participantului(cu link in forum a postarii respective),

Reviewul trebuie sa contina:

1. Tipul de piele (normala, sensibila etc), varsta, eficienta sapunului(curata/nu curata bine, spumeaza/nu spumeaza, exfoliaza delicat/dur/nu exfoliaza), senzatia de dupa utilizare (usuca/nu usuca pielea), cum li se pare parfumul si persistenta acestuia, alte informatii pe care le considerati relevante. Daca l-au folosit si alti membri ai familiei si parerea acestora este binevenita.
2. Cate un link direct catre forumul Super Parinti cat si spre Manufactura Lorelai cel putin pe perioada desfasurarii campaniei.

La sfarsitul campaniei vor fi premiate cele mai bune 3 review-uri dupa complexitatea si precizia descrierii.

Premiul I - Un cos cadou cu 3 sapunuri si doua seturi de bile efervescente
Premiul II - Un cos cadou cu doua sapunuri si un set de bile
Premiul III - Un sapun si un set de bile efervescente.

Campania se desfasoara pe teritoriul Romaniei. Mostrele pentru testare si premiile vor fi livrate numai la adresa de pe teritoriul Romaniei.
Succes tuturor!

Ultima editare efectuata de catre Admin in Sam Mar 13, 2010 10:51 pm, editata de 4 ori
Admin
Admin

http://super-parinti.forumz.ro

Sus In jos

Eu eu eu!

Mesaj  camelcutza la data de Vin Mar 12, 2010 7:01 am

eu am par si ten gras, as vrea sa folosesc sapunul pt ten, si mi-ar placea sa-l incerc pe cel cu carbune. Succes tuturor!

Ultima editare efectuata de catre camelcutza in Vin Mar 12, 2010 8:55 am, editata de 1 ori

camelcutza

http://camelcutza.blogspot.com/

Sus In jos

dermatita?

Mesaj  aditanela la data de Vin Mar 12, 2010 7:13 am

as testa si eu un sapun , eventual scortisoara, dupa ce spal vase fara manusi fac niste bubite care apoi se sparg. ciudat numai la o mana
multzam

aditanela

Sus In jos

testare sapun Manufactira Lorelai

Mesaj  Mariana Teleman la data de Vin Mar 12, 2010 8:40 am

Sunt in varta de 60 ani, dar, as dori sa testez un sapun pentru corp, mai ales pentru maini, produs de Manufactura Lorelai.
Am mainile in permanenta uscate astfel incat de fiecare data cand ma spal pe maini am nevoie si de o crema. Ideea ca sapunurile produse in aceasta "manufactura"sunt din elemente naturale,imi da increderea ca sunt de buna calitate.

cu multumiri

Mariana Teleman

Mariana Teleman

Sus In jos

Re: Campanie de testare sapunuri naturale Manufactura Lorelai

Mesaj  Epurica la data de Vin Mar 12, 2010 11:18 am

Buna ziua! Mie mi-ar placea mult sa testez sapunul cu lapte si miere sau prinzatorul de vise.
As vrea sa-l folosesc pentru corp pentru ca am pielea destul de uscata, iar majoritatea sapunurilor, in loc sa o hidrateze, mai tare usuca.
Multumesc!

Epurica

Sus In jos

Mesaj  AndreEa la data de Vin Mar 12, 2010 12:43 pm

ce tare! eu am tenul normal si nu stiu de ce dar din timpul sarcinii am inceput sa am probleme cu el - respectiv sa-mi apara cosuri... nasol nu am avut in liceu si am acum
mi-ar placea sa testez sapunul Natural senzatii si uitasem: l-as vrea sa-l testez ptr fata!
AndreEa

Balanta Localizare : Brad/Timisoara

http://bijuteriihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  vanilla_baby la data de Vin Mar 12, 2010 1:46 pm

nu stiu cum faceti dar eu care nu am participat niciodata la concursuri pe forumuri ma bag deja la al doilea!
Lore, tu esti capul rautatilor

ca si andreea, am capatat un minunat ten adolescentin in timul sarcinii
de cateva saptamani insa lucrurile au revenit la (ten) normal, nu mai am cosuri, totul ok insa inafara de apa sau ceai nu il curat cu nimic (am renuntat la demachiante si lotiuni tonice) si as vrea sa-l simt mai curat.
mi-ar placea sa incerc sapunul cu lapte si miere (pentru fata) sau pe cel cafea dementa (pentru corp, in special pulpite )
vanilla_baby

Pesti

Sus In jos

Si eu :D .. NOI ;))

Mesaj  plimbareatza la data de Vin Mar 12, 2010 1:50 pm

Vreau si eu sa particip la testarea sapunurilor
defapt la noi e 2 in 1 ca al meu barbat e FAN de sapunuri ... are si prostul obicei de a se barbieri cu sapun pentru ca are ten sensibil si se irita de la spuma de ras ... SO ten sensibil dar gras ... nu facem mofturi la tipul sapunului
plimbareatza

Localizare : Timisoara

http://stuffsipapura.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj  Onush la data de Vin Mar 12, 2010 10:59 pm

Cand ne-am mutat la casa am fost foarte fericita ca pielea mea sensibila (mixta) nu va mai suferi de pe urma clorinei din apa tratata. Din nefericire pentru pielea mea s-a lovit de duritatea apei din zona asta.

Asa ca ma bag si eu la testare, din motive egoiste, poate cine stie imi gasesc sapunul potrivit , pentru corp.

Try walking in my shoes.
Onush

Localizare : Piatra Neamt
Stare de spirit : Gica Contra

Sus In jos

Mesaj  vanilla_baby la data de Vin Mar 12, 2010 11:03 pm

off topic: Onush, am impresia ca exista ceva filtru care se monteaza la dus si care retine clorul si ce-o mai fi in apa curenta
vanilla_baby

Pesti

Sus In jos

Mesaj  Onush la data de Vin Mar 12, 2010 11:57 pm

vanilla_baby a scris:off topic: Onush, am impresia ca exista ceva filtru care se monteaza la dus si care retine clorul si ce-o mai fi in apa curenta
De clor am scapat cand am trecut la apa de fantana si acum daca scapam si de calcar ... voi fi fericita ... pana atunci ...

Try walking in my shoes.
Onush

Sus In jos

Mesaj  noamu la data de Sam Mar 13, 2010 1:29 am

tot am dat in nebunia testarii produselor naturale!
am un ten mixt, care mai nou se lupta cu cosuri si bubite, bashca se exfoliaza, asa, furfuraceu, cat sa necesite ingrijiri suplimentare.
pe corp, mai ales picioare am o nelipsita foliculita, piele uscata in permanenta, care se exfoliaza. cel mai mult mi-ar place sa incerc un sapun pentru corp
daca ar fi sa aleg, fan cafea cum sunt, as alege Magia cafelei sau Cafeaua dementa, dar cred ca cel mai bine pentru corp ar fi Spa. spalare si exfoliere deodata, uau, fain!
ps recunosc ca mi-ar fi mai bine daca as aacorda mai multa atentie ingrijirii.
noamu

Taur Localizare : Sighet
Stare de spirit : n-ai vrea sa stii

http://piticiculipici.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  mtl la data de Sam Mar 13, 2010 2:15 am

Vroiam si eu sa ma bag, dar azi noape, din taclalele cu Lore, am ajuns si le-am comandat, pe toate!
Pielea de pe fata se descuameaza (parca se intinde si la scalp), in ideea in care inainte de sarcina aveam un aproape ten mixt, plus ca in perioada sarcinii m-am ales cu o alergie urata la apa!
Succes participantilor!
mtl

Gemeni Localizare : City of MTL

Sus In jos

Mesaj  gonzonici la data de Sam Mar 13, 2010 2:59 am

Trebuie sa recunosc ca dupa ce am citit descrirealui Lore d epe blog, am salivat la sapunurile lui Lorelai. Asa ca si mtl mi le-as dori pe toate, suna f bine, dar deocamdata trebuie sa mai astept niste banuti in cont bang . Pana atunci am zis sa ma inscriu si eu la testare, de ce nu?

Eu am un ten normal, cu tentinda de gras uneori, parul il am gras si fara volum si tare ma tenteaza sapunul perfect gentlemen(asta tot dupa descrirea lui Lore), dar merge si un Simple Care sau FUlgusoara pentru Motzata mea, deci eu sunt cam fan toate, asa ca lasam la latitudinea lui Lorelai care ni le poate oferi pentru test. EU sunt sigura ca pana la urma o sa le incerc pe toate

Pupici si spor la testare! Abia astept sa citesc impresii

Intr-o lume plina de chimicale, EUR-i si toxine, nu pot decat sa felicit asa o idee si iti urez cat mai mult success si la cat mai multe combinatii care sa ne incante pielea

gonzonici

Sus In jos

Mesaj  Alinutza la data de Sam Mar 13, 2010 3:29 am

Si eu am tot stat in stand by daca sa comand sau nu.
Am o piele foarte uscata, iarna asta am fost la dermatolog cat nu am fost toata viata mea. Am fost si suspecta de psoriazis, in cele din urma o singura zona era pitiriazis rozat (facut pe fond psihic) destul de usor, restul sunt din cauza pielii. Se usuca atat de tare incat se face rana. Nu mai spun ca nu pun mana pe nimic detergent pentru ca o saptamana dupa numai cu crema trebuie sa stau. Astfel am schimbat gel de dus, crema de corp, toate sunt pentru piele sensibila, cu glicerina. Din cand in cand dau cu o crema de corp mai buna decat celelalte dar foarte scumpa. Leacul pentru mine l-am gasit cumva, dupa fiecare dus e musai crema de corp. Dermatotlogul zice ca pe masura ce se incalzeste afara voi fi si eu mai ok, asta a fost irna asta (in trecut nu am avut asa probleme, o piele uscata dar fara consecinte).

Dar ce as vrea eu, pentru ca am citit pe site ca sunt bune si pentru copii, e un sapunel pentru copii mici. Edi are un an si o luna (aproape) si din pacate ma mosteneste. Are si el pielea sensibila si uscata. Nu a facut forme grave cum am facut eu, dar eu stiu cum e senzatia de piele uscata, prin urmare stiu ce simte el daca nu l-as da cu crema. Acea crema cu care ma dau eu (cea scumpa) e indicata si la copii (de toate varstele) dar dermatologul a spus sa nu folosim zilnic. Ei bine, gelurile de dus pentru piele sensibila nu au efect la el, cat de cat e ok dupa ce aplic o crema. Daca ar fi un sapunel indicat pentru pielea lui l-as comanda fara sa stau pe ganduri.

Alinutza

Scorpion Localizare : Iasi

Sus In jos

Mesaj  ileana la data de Sam Mar 13, 2010 4:44 am

sapunurile astea sunt prea tentante ca sa poti sta deoparte! sigur nu-s si de mancare?
eu am o piele uscata care s-a si invatat rasfatata cu crema tot timpul- daca ma spal pe maini cu sapun e musai sa fug la cutiuta cu unsoare- deci as fi f interesata de un sapun pt corp care m-ar proteja un pic mai mult...mie imi suna atragator cel cu miere si lapte ca si cel de galbenele cu musetel... dar daca manufacturierul considera altceva ca fiind mai potrivit sunt gata sa incerc propunerea...
si as vrea sa mai stiu care ar fi mai potrivit pt copii...as incerca sa ii bag si pe ei in testing-ul asta, daca exista o sugestie...
multumesc si succes tuturor la rasfat
ileana

Sagetator Localizare : Mogosoaia-Bucuresti

http://ileana-oancea.blogspot.com/

Sus In jos

campanie de testare a sapunurilor Lorelai

Mesaj  bettym la data de Sam Mar 13, 2010 12:19 pm

As fi incantata sa pot testa sapunurile Lorelai.

Port lentile de contact (si ziua si noaptea) si as fi curioasa cum se comporta fata mea spaland-o cu un sapun adevarat. Recunosc, nu am avut pana acum ocazia s folosesc astfel de sapunuri.

Numai bine,
Elisabeth
din Constanta

bettym

Sus In jos

Mesaj  Manufactura Lorelai la data de Sam Mar 13, 2010 9:22 pm

Vreau sa va multumesc pentru promptitudinea si bunavointa cu care v-ati inscris campania de testare a sapunurilor, este o surpriza nespus de placuta! Sper din toata inima ca sapunurile mele se vor ridica la inaltimea asteptarilor unui public atat de deschis si dornic sa incerce ceva 100% natural!
In cazul in care doriti mai multe informatii despre unele sapunuri, va rog sa ma intrebati, si eu va voi raspunde cu cea mai mare placere!
Manufactura Lorelai

Leu Localizare : Rm. Valcea
Stare de spirit : Mereu optimista, vesela mereu :)

Sus In jos

fiecare ten sau piele cu sapunul potrivit

Mesaj  ecodecolight la data de Dum Mar 14, 2010 1:09 am

buna ziua,

ma bag doar cu un sfat: indiferent de ceea ce va doriti, doamnelor, intrebati mai bine producatorul ce se potriveste bine cu tipul de par/piele/ten. De exemplu, scortisoara sau cafeaua nu se recomanda pentru iritatii sau afectiuni ale pielii, ci unul emolient si reparator; pentru par - este greu de clatit o compozitie granulata, mai ales la un par des sau cret...

Felicitari pentru campanie si succes!

ecodecolight

Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : Aprinsa ;)

http://www.ecodecolight.com

Sus In jos

Mesaj  Onush la data de Dum Mar 14, 2010 1:26 am

ecodecolight a scris:indiferent de ceea ce va doriti, doamnelor, intrebati mai bine producatorul ce se potriveste bine cu tipul de par/piele/ten. De exemplu, scortisoara sau cafeaua nu se recomanda pentru iritatii sau afectiuni ale pielii, ci unul emolient si reparator; pentru par - este greu de clatit o compozitie granulata, mai ales la un par des sau cret...

Asta e motivul pentru care eu nu am mentionat un anume tip de sapun, mai mult chiar nu m-ar deranja sa nu stiu decat dupa testare.
Si daca tot sfatuim
Din punctul meu de vedere testarea ar fi cu adevarat relevanta daca ar exista mostre multiple, de dimensiuni considerate a fi suficiente pentru numarul de zile de testare, eventual intercalate cu sapunuri din comert. Iar mostrele numerotate neutru, sa fie insotite de un chestionar cu intrebari la care asteapta raspuns producatorul.

Zic si eu

Try walking in my shoes.
Onush

Sus In jos

Mesaj  silvia_air la data de Dum Mar 14, 2010 11:19 am

buna! as vrea si eu sa testez aceste sapunuri. mentionez ca am pielea usor sensibila, fara mari probleme. m-ar interesa sa le folosesc exclusiv pe corp. imi fac cu ochiul indeosebi magia cafelei, dar si cel cu lapte si miere :)
silvia_air

Leu

http://air-confidential.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  flori307 la data de Dum Mar 14, 2010 1:15 pm

Buna, as dori sa testez si eu aceste sapunuri.
Eu am pielea normala spre uscata, iarna fiind chiar uscata. Am alergie la anumite produse cosmetice, nu stiu exact ce substante imi provoaca aceste alergii. Produsele la care am alergie sunt: sapunul Dove Exfolianting, deodorant Dove classic, deodorant Nivea. In plus mai stiu ca sunt alergica la uree.
As dori sa incerc un sapun potrivit pentru fata.
Personal imi place foarte mult descrierea sapunului "Magia cafelei" si mi-ar dori sa il incerc.
flori307

http://clarra.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj  yoanayd la data de Dum Mar 14, 2010 2:44 pm

Intotdeauna am fost o admiratoare si adesea o cumparatoare de produse cosmetice naturale.
Mi-as dori ca aceste produse sa fie cat mai des intalnite si folosite.
Si cum sunt o persoana ce-i place sa descopere lucruri frumoase,asa mi-ar crea si o deosebita placere sa pot testa produsele Lorelai.
Imi inspira incredere si frumusete,
As vrea sa testez acest sapun pe intregul corp ,sa simt cu se scurge laptele si mierea,un tratament regesc.
Nu am probleme,alergii.Iar tenul meu este unul mixt.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Mult succes Lorelai!Astept sa va vad pe piata cat mai des.

yoanayd

Sus In jos

buna

Mesaj  Cretsolina la data de Dum Mar 14, 2010 3:05 pm

am tenul fetei foarte gras si as vrea un sapun care sa amelioreze aceasta problema.as fii interesata de cel cu cafea macinata si menta,daca este bun pentru fata.sunt dispusa sa particip si eu cu un review complet

Cretsolina

Sus In jos

Mesaj  mtl la data de Dum Mar 14, 2010 3:54 pm

Am primimt mail in seara asta, maine pleaca spre mine pachetul cu sapunurile
Astept cu nerabdare sa le folosesc!
mtl

Gemeni Localizare : City of MTL

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat