Campanie de testare sapunuri naturale Manufactura Lorelai

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Re: Campanie de testare sapunuri naturale Manufactura Lorelai

Mesaj  noamu la data de Mier Mar 17, 2010 1:35 am

sau in forme de animalute, trifoi, frunzulite, floricele...
noamu

Taur Localizare : Sighet
Stare de spirit : n-ai vrea sa stii

http://piticiculipici.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  Manufactura Lorelai la data de Mier Mar 17, 2010 2:56 am

Am gasit eu niste forme grozave pentru sapun, in Germania, mai ramane doar sa le cumpar :) (in afara de faptul ca sunt scumpe, ma costa si transportul o gramada. Si mie si cam frica sa fac plata prin PayPal, nu stiu de ce traiesc cu teoria conspiratiei in cap. probabil pentru ca Rm. Valcea e orasul hackerilor :))
Manufactura Lorelai

Leu Localizare : Rm. Valcea
Stare de spirit : Mereu optimista, vesela mereu :)

Sus In jos

Mesaj  myhadavid la data de Mier Mar 17, 2010 4:28 am

[quote="Manufactura Lorelai"]
myhadavid a scris:

Myhadavid, si eu cred ca Fulgusoara ar merge pentru David, in primul rand pentru ca nu i-ar ataca pielita cu conservanti si chimicale, ci i-ar curata-o delicat. Si chiar daca nu vindeca dermatita (e doar un sapun), in mod sigur nu i-ar mai agrava-o, curatand pielea delicat, nu agresiv.

Multumesc tare mult...cu dermatita zic ca stam destul de bine, ii mai apar pe gatut bubite, dar nimic alarmant. Eu am uitat sa specific ca pe 2 degete si in palma am o portiune f uscata...asta cam de 2 luni....
Ideea de martisoare e bestiala...succes
myhadavid

Pesti Localizare : Timisoara

Sus In jos

Mesaj  libra la data de Joi Mar 18, 2010 4:18 am

Manufactura Lorelai a scris:Am gasit eu niste forme grozave pentru sapun, in Germania, mai ramane doar sa le cumpar :) (in afara de faptul ca sunt scumpe, ma costa si transportul o gramada. Si mie si cam frica sa fac plata prin PayPal, nu stiu de ce traiesc cu teoria conspiratiei in cap. probabil pentru ca Rm. Valcea e orasul hackerilor :))
:)) Şi aici te-aş putea sfătui... am folosit PayPal şi ca să îmi cumpăr lighioane pe Facebook. E adevărat că tre să fii atentă, dar PayPal în sine e 100% sigur. Fraudele se fac altfel şi ştiu pentru că am fost la milimetru!
Dar vreau să te întreb dacă formele acelea pentru făcut statui din lut, ipsos ş.a. nu or fi bune? În Braşov e un magazin, Creativ ( aşa se cheamă) unde au sute de forme pentru orice, superbe şi la preţuri foarte accesibile. Adică există forme speciale de săpun? Acelea pentru statuete, magneţi, ornamente nu sunt bune?
libra

Stare de spirit : :)

http://www.sotiesimama.wordpress.com

Sus In jos

Sapunuri naturale

Mesaj  DANIUSKA la data de Vin Mar 19, 2010 12:30 am

Buna ziua,

fiica mea are 15 ani si un ten cu probleme:acnee, iritatii etc.Cred ca sapunul natural ,,Fulgusoara" i s-ar potrivi datorita actiunii sale antiseptice, bactericide.Pina acum am incercat tot felul de variante de sapunuri, creme,lotiune fara prea mare succes.Ar fi grozav daca am vedea o imbunatatire.Orice fata se doreste frumoasa si orice mama isi doreste copilul fericit asa ca va rog daca alegerea mea in ce priveste sapunul nu e cea corecta sa-mi recomandati altceva. Eu personal sunt foarte curioasa in ce priveste sapunul ,, Spa " si l-am trecut deja pe lista cu cadouri pe care i-o voi da iepurasului de Paste.
O primavara frumoasa va doresc cu multe impliniri si realizari!

DANIUSKA

Sus In jos

Mesaj  Manufactura Lorelai la data de Vin Mar 19, 2010 1:19 am

libra a scris:
Manufactura Lorelai a scris:Am gasit eu niste forme grozave pentru sapun, in Germania, mai ramane doar sa le cumpar :) (in afara de faptul ca sunt scumpe, ma costa si transportul o gramada. Si mie si cam frica sa fac plata prin PayPal, nu stiu de ce traiesc cu teoria conspiratiei in cap. probabil pentru ca Rm. Valcea e orasul hackerilor :))
:)) Şi aici te-aş putea sfătui... am folosit PayPal şi ca să îmi cumpăr lighioane pe Facebook. E adevărat că tre să fii atentă, dar PayPal în sine e 100% sigur. Fraudele se fac altfel şi ştiu pentru că am fost la milimetru!
Dar vreau să te întreb dacă formele acelea pentru făcut statui din lut, ipsos ş.a. nu or fi bune? În Braşov e un magazin, Creativ ( aşa se cheamă) unde au sute de forme pentru orice, superbe şi la preţuri foarte accesibile. Adică există forme speciale de săpun? Acelea pentru statuete, magneţi, ornamente nu sunt bune?

In ceea ce priveste formele de sapun in general, ca o forma sa poata fi folosita cu succes la facut sapun trebuie sa fie flexibila (silicon, de obicei). Am folosit si forme din plastic transparent, pentru dropsuri, merg foarte bine, dar se rup repede. Daca magazinul Creativ are forme pentru beton si ipsos, ar merge si pentru sapunuri (din cate stiu eu, ipsosul se toarna in forme flexibile). Uite, o sa ma interesez acolo inainte de a comanda din starinatate, ar fi grozav daca as gasi ce vreau. Merci de pont :)!
Manufactura Lorelai

Sus In jos

Mesaj  Manufactura Lorelai la data de Vin Mar 19, 2010 1:30 am

DANIUSKA a scris:Buna ziua,

fiica mea are 15 ani si un ten cu probleme:acnee, iritatii etc.Cred ca sapunul natural ,,Fulgusoara" i s-ar potrivi datorita actiunii sale antiseptice, bactericide.Pina acum am incercat tot felul de variante de sapunuri, creme,lotiune fara prea mare succes.Ar fi grozav daca am vedea o imbunatatire.Orice fata se doreste frumoasa si orice mama isi doreste copilul fericit asa ca va rog daca alegerea mea in ce priveste sapunul nu e cea corecta sa-mi recomandati altceva. Eu personal sunt foarte curioasa in ce priveste sapunul ,, Spa " si l-am trecut deja pe lista cu cadouri pe care i-o voi da iepurasului de Paste.
O primavara frumoasa va doresc cu multe impliniri si realizari!

Ar merge mai bine Simple Care, caci cele 3 componente din el (ceai de rooibos, tarate si ulei de bergamot) lucreaza impreuna impotriva acneei. Te notez la potentiali "testatori" :)
Manufactura Lorelai

Sus In jos

Campanie de testare sapunuri naturale

Mesaj  DANIUSKA la data de Sam Mar 20, 2010 3:19 am

Multumesc pentru raspunsul prompt si pt ca m-ati trecut pe lista cu potentialii testatori. E placut sa vezi ca ai cui sa te adresezi pt un sfat competent.Multumesc din suflet!

DANIUSKA

Sus In jos

Mesaj  mtl la data de Sam Mar 20, 2010 7:36 am

Am primit sapunurile!
Incep "testarea"!
mtl

Gemeni Localizare : City of MTL

Sus In jos

pt concurs

Mesaj  veverita la data de Sam Mar 20, 2010 11:50 am

am o piele care necesita hidratare. este uscata si sensibila , se inroseste dupa ce folosesc gelul de dus si cred ca sapunul natural Fulgusoara m-ar ajuta.
veverita

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Sam Mar 20, 2010 12:06 pm

mtl a scris:Am primit sapunurile!
Incep "testarea"!

Mtl a cumparat cate un sapun din fiecare de la Lorelai nehoratata fiind VEzi ca au termen de valabiliate..sa nu le uiti prin dulapuri

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Paul - 4 ani
Lore

Rac

http://www.luthelo.ro

Sus In jos

Mesaj  madimih la data de Sam Mar 20, 2010 2:22 pm

as dori sa ma inscriu si eu.
Ma tot uit pe site si nu ma pot hotari pe care vreau sa-l incerc.
Nu am probleme cu tenul (cel putin asa cred eu ). De obicei doar in perioada rece e mai uscat, in rest e ok.
Din ce am citit, mi-ar placea sa testez un sapun noir sau cu cafea (intr-un timp foloseam zatul de cafea ca exfoliant si imi placea mult).
In orice caz, ma intereseaza ceva nu doar pentru fata, ci pentru intregul corp.
madimih
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj  mtl la data de Mar Mar 23, 2010 5:21 am

Looreeee, care dulap?! Doar nu crezi ca le-am aruncat in dulap? Is toate in baie, in "coltul magic", asa le am la indemana!
Azi am inceput "testarea" , ghici cu care dintre toate? Cu sapunul SPA (sare de mare, ulei de eucalipt, rozmarin, lavanda) Lore, ti-l recomand, cu cea mai mare incredere! E suuuper!

Lorelai, felicitari!
mtl

Gemeni Localizare : City of MTL

Sus In jos

Mesaj  Manufactura Lorelai la data de Joi Mar 25, 2010 9:47 am

Inscrierile la campania de testare se apropie de sfarsit (de fapt, cred ac cei doritori si-au manifestat deja intentia de a partricipa).
Maine voi alege persoanele care vor participa la testare. Cel mai probabil in cursul zilei de sambata voi posta aici toate persoanele pe care le invit sa incerce sapunurile Lorelai, precum si tipurile de sapun alese pentru fiecare, precum si alte date referitoare la testare.
Manufactura Lorelai

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Joi Mar 25, 2010 1:27 pm

Buna seara,

Ii rog pe toti cei care s-au inscris in campanie sa urmareasca in cursul zilei de sambata acest subiect.

Dupa nominalizare trimiteti cat mai repede prin intermediul mesageriei private catre Manufactura Lorelai datele personale si numele celor doua tipuri de sapunuri. E foarte important ca luni sa fie trimise si sa ajunga in timp util. In acest fel pasii vor fi respectati.

Va multumesc
Admin
Admin

http://super-parinti.forumz.ro

Sus In jos

Mesaj  desyre la data de Joi Mar 25, 2010 1:55 pm

Tenul meu, niciodata nu a fost unul .. de sticla. Cosuri, puncte negre cu care ma chinui (de muuult timp) sa le scot dar degeaba si cum asta nu e de ajuns, am netul gras. Extrem de gras as spune. Mereu ma chinui sa il scot la lumina deci e clar ca imi doresc un sapun de fata. Daca nu as mai avea tenul asa de gras, sunt sigura ca si nr cosurile s-ar diminua considerabil , asa ca am aruncat un ochi pe: manufacturalorelai.ro si am ales un sapun pentru problema mea. Ma refer la Sapun natural NOIR.
Pana acum tot ceea ce am incercat a fost in zadar, poate acest sapun sa fie salvarea mea ca ar devenii un prieten nelipsit.

desyre

Sus In jos

Selectarea participantilor la campania de testare a sapunurilor Lorelai

Mesaj  Manufactura Lorelai la data de Sam Mar 27, 2010 10:59 am

Dragele mele,

Multumesc inca o data pentru modul in care ati primit aceasta campanie, si pentru ca v-ati oferit voluntare.
Am citit toate mesajele voastre, problemele avute si preferintele fiecareia, si am selectat participantele, carora le multumesc in avans pentru feedbackul pe care il vor posta.
Mai jos este lista persoanelor selectate, precum si sapunurile pe care le recomand fiecareia, si pe care le voi trimite. In colet, pe langa cele doua sapunuri, veti gasi si o descriere a fiecaruia, recomandarile mele, precum si un chestionar de evaluare, care cuprinde cateva intrebari legate de sapunul utilizat. Va rog ca in review-ul pe care il veti posta(aici si/sau in blogurile personale), sa raspundeti si la intrebarile din chestionar (fara a va limita la ele; chiar va rog sa adaugati cat mai multe informatii.).
Deci, lista:

1. Camelcutza (NOIR / Lapte si Miere)
2. Aditanela (Magia Cafelei / Fulgusoara)
3. Epurica (Lapte si Miere / Fulgusoara)
4. AndreEa (Senzatii / Fulgusoara)
5. vanilla_Baby (Cafeaua Dementa / SPA)
6. Plimbareatza (Perfect Gentleman / Prinzatorul de vise)
7. Onush (Fulgusoara / Prinzatorul de vise)
8. Noamu (SPA / Cafeaua Dementa)
9. Gonzonici (Perfect Gentleman / Fulgusoara)
10. sandy_Belle (Fulgusoara / lapte si Miere)
11. Ileana (Fulgusoara / Lapte si Miere)
12. Silvia_air (magia Cafelei/ Lapte si Miere)
13. Flori307 (Magia Cafeiei / Fulgusoara)
14. Yoanayd (lapte si Miere / Magia Cafelei)
15. Aurelia50 (Fulgusoara / Prinzatorul de vise)
16. mady79gl (Senzatii / Simple Care)
17. Laura (SPA/ Lapte si Miere)
18. Libra (Cafeua Dementa / Magia Cafelei)
19. Lili76 (Fulgusoara / Simple Care)
20. Marilena (Cafeaua Dementa / Fulgusoara)
21. Myhadavid (Fulgusoara / NOIR)
22. Daniuska (SPA / Simple Care)
23. Veverita (Fulgusoara / NOIR)
24. Madimih (NOIR / Cafeaua Dementa)
25. Lore (NOIR/ SPA).

Va rog ca in decursul urmatoarelor zile sa imi trimiteti un pm sau mail cu datele voastre personale (nume si adresa), pentru ca luni si marti sa pot pune la posta toate coletele. In acest fel vor ajunge la voi pana la sfarsitul saptamanii, si veti putea incepe testarea.

Pentru orice alte informatii, va stau la dispozitie cu toata placerea!

O seara frumoasa tuturor!
Manufactura Lorelai

Sus In jos

Mesaj  myhadavid la data de Dum Mar 28, 2010 1:15 am

Multumim frumos. Abia astept sa le testam
myhadavid

Pesti Localizare : Timisoara

Sus In jos

Mesaj  ileana la data de Dum Mar 28, 2010 5:04 am

multumesc Lorelai!
ileana

Sagetator Localizare : Mogosoaia-Bucuresti

http://ileana-oancea.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  Onush la data de Dum Mar 28, 2010 6:32 am

Si eu multumesc
Am trimis datele de contact.

Try walking in my shoes.
Onush

Localizare : Piatra Neamt
Stare de spirit : Gica Contra

Sus In jos

Mesaj  Marilena la data de Dum Mar 28, 2010 10:45 am

Mulțumesc, abia aștept să testez! Trimit datele acum. O seară plăcută tuturor!
Marilena

http://marilena-blog.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj  libra la data de Dum Mar 28, 2010 11:11 am

Mulțumesc Manufactura Lorelai! Văd că iepurașul a fost tare generos cu mine . Abia aștept să îmi trezesc simțurile cu mirosul de cafea la dușul de dimineață.
Spor la săpuneală și multă inspirație tuturor!
libra

Stare de spirit : :)

http://www.sotiesimama.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj  flori307 la data de Dum Mar 28, 2010 11:55 am

Multumesc! E o surpriza foarte placuta sa aflu azi, de ziua mea, ca voi primi aceste sapunuri. Astept cu nerabdare sa le testez.
flori307

http://clarra.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Dum Mar 28, 2010 12:01 pm

Nici nu se putea nimeri mai bine. De Florii o veste buna, iar de Paste ajunge si Iepurasul Coconasul la usile fiearuia.

Multumim Loriana

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Paul - 4 ani
Lore

Rac

http://www.luthelo.ro

Sus In jos

Mesaj  Alinutza la data de Mar Mar 30, 2010 3:05 am

Multumesc
Scuzati raspunsul asa de intarziat.

Alinutza