Campanie testare nuci de sapun GRATUITA

Pagina 1 din 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Campanie testare nuci de sapun GRATUITA

Mesaj  Admin la data de Lun Aug 02, 2010 5:21 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]i va invita sa participati la o campanie de testare a nucilor de sapun, produse 100% naturale, de origine vegetala, folosite pentru spalarea rufelor, pentru obtinerea de solutii destinate curateniei casei, igienei personale si a animalelor de companie sau ca ingrasamant natural.

Desi sunt numite nuci, nu sunt altceva decat fructele unei specii unice de arbori, Sapindus Mukorossi, care creste mai ales in India si Nepal. Ce le face foarte speciale este prezenta unei substante numita saponina. Saponina este eliberata in contact cu apa calda si actioneaza ca un surfactant natural. Surfactantul este o substanta care reduce tensiunea existenta la suprafata lichidelor, permitandu-le sa se imprastie in loc sa sa se adune sub forma de picaturi, cea ce duce la o mai usoara penetrare a tesaturilor si indepartarea sau eliberarea mizeriei. Desi efectul este asemanator cu cel al detergentilor conventionali, nucile de sapun realizeaza acest lucru fara efectele negative ale chimicalelor de sinteza.

Aici puteti viziona un filmulet demonstrativ.

Saponina este alternativa 100% naturala la detergentii si substantele de curatare bazate pe sodium laureth sulfat (SLS), cunoscut pentru efectele sale alergene mai ales asupra copiilor.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], site-ul unde gasiti toate informatiile despre nucile de sapun, retete si variante de utilizare, ofera spre testare 15 seturi formate dintr-un saculet de nuci de sapun de 250 de grame si un ulei esential Fares, la alegere din urmatoarele variante : lavanda, rozmarin, mellisa si tea tree.

Desfasurarea campaniei:
02.08.2010 – 07.09.2010

PASUL I

Cei care doresc sa participe la campanie sunt rugati sa se inscrie ca voluntari in cadrul acestui topic scriind un mesaj in care vor preciza:

1. Daca au avut reactii alergice in familie declansate de utilizarea detergentilor de rufe, a balsamurilor sau a detergentilor de vase de sinteza
2. Sub ce forma sunt interesati sa foloseasca nucile de sapun. Gasiti detalii despre diversele forme in care pot fi utilizate aceste nuci aici, precum si retete de solutii de curatare bazate pe nucile de sapun
3. Ce ulei esential din cele mentionate doresc sa primeasca pentru testare.

PASUL II

In primele doua saptamani adica : 02.08 – 16.08 organizatorii vor alege un numar de 15 testatori

PASUL III

Intre 16.08 - 19.08) asteptam datele de contact ale participantilor selecatati printr-un mesaj privat la Admin. In week-end vor fi pregatite pachetele si livrate in data de 22.08.

Nucidesapun.ro va trimite spre testare 1 punga de nuci de spalat de 250 gr si un ulei esential marca Fares la alegerea Dvs. din cele mentionate mai sus. Speram ca seturile sa ajunga la Dvs. pana in data de 26 august. Daca pana in 26 august nu primiti un aviz din partea Postei Romane puteti sa va prezentati la OP de care apartineti cu buletinul.

PASUL IV

Intre 27.08 si 03.08 se testeaza, daca se poate in cat mai multe forme:
- ca atare direct in masina de spalat
- pudra
- lichid concentrat
- ca si ingredient in compozitia sapunului de casa sau orice alta reteta pe care asteptam sa ne-o impartasiti in recenzia ulterioara.

PASUL V

In cursul ultimei saptamani 04 - 11 septembrie se asteapta review-ul in forum sau de preferat in blogul personal al participantului (cu link in forum a postarii respective),

Reviewul trebuie sa contina:

1. Variantele folosite, eficienta nucilor de sapun , curata/nu curata bine, rezultatul in urma spalarii/folosirii retetelor, alte informatii pe care le considerati relevante. Daca l-au folosit si alti membri ai familiei si parerea acestora este binevenita.
2. Daca in urma utilizarii, puseele alergene s-au estompat sau au disparut ( * in cazul participantilor care au acuzat episoade alergice)

La sfarsitul campaniei vor fi premiate cele mai bune 3 review-uri dupa complexitatea si precizia descrierii.

Premiul I - un saculet de 1 Kg de nuci de sapun si un ulei esential Fares
Premiile II si III - un saculet de 500 de grame de nuci si un ulei esential Fares

Campania se desfasoara pe teritoriul Romaniei. Mostrele pentru testare si premiile vor fi livrate numai la adresa de pe teritoriul Romaniei.

• Dintre cei care s-au inscris la alte campanii si ulterior nu au trimis adresele sau recenziile din start vor fi exclusi din aceasta campanie.

Pe parcursul campaniei Simona , reprezentanta magazinului[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] va raspunde la orice fel de intrebari legate de utilizarea lor.

Succes tuturor!
Admin
Admin

http://super-parinti.forumz.ro

Sus In jos

Re: Campanie testare nuci de sapun GRATUITA

Mesaj  Berta la data de Lun Aug 02, 2010 6:07 am

Buna ziua,

am citit pe forum discutii despre aceste nuci. Am doi copii dar pana acum nu am avut probleme. Sunt intr0adevar foarte curioasa cum actioneaza aceste nuci.

Le-as folosi ca atare direct in masina de spalat vase

Berta

Balanta

Sus In jos

Mesaj  frank la data de Lun Aug 02, 2010 9:18 am

eu, eu, eu vreau sa le testez!!!
chiar sunt foarte curioasa in legatura cu aceste nuci despre care am citit destul, imi doresc sa fac si un sapun lichid pentru maini si vase, nu doar sa le folosesc la spalarea hainelor. sunt incantata de folosirea produselor naturale, prietenoase cu mediul inconjurator, de aceea am inceput sa fac sapun vegetal, sampon si in curand am in plan un deodorant!
in caz ca voi fi aleasa doresc si un ulei esential de rozmarin.
eu nu am observat sa am alergii la vreun fel de detergent sau sapun (in afara de maini uscate si piele crapata) dar mama sotului meu este alergica la toate chimicalele, la praf, polen, pisici.... asa ca pot sa-i cer si ei parerea dupa folosirea nucilor de sapun si a produselor derivate din acestea.
sincere felicitari pentru aceasta initiativa!

frank

Scorpion Localizare : Bucuresti

http://frank-blogulmeu.blogspot.com/

Sus In jos

Si noi vrem :)

Mesaj  poppy la data de Lun Aug 02, 2010 10:16 am

Le-am ochit eu mai demult doar ca atunci trebuia sa ma inscriu pe o lista de asteptare, sau asa ceva. Asa ca am lasat-o balta
1. reactii alergice la detergenti, balsamuri etc. nu am avut (slava Domnului)
2. sigur as face lichid pentru curatat prin casa, mi-ar placea sa am ceva eficient care sa nu imi arda mainile, de ce nu si sapun, la haine sigur as incerca siiii...ma intereseaza mai ales pentru niste furnici mici peste care dau din cand in cand in dulapul cu faina si alte cele (am vazut pe site ca sunt si insecticid natural)
3.ulei de lavanda

Cam atat
poppy

Rac

Sus In jos

Mesaj  OargaDana la data de Lun Aug 02, 2010 12:48 pm

Am auzit prima data de aceste nuci de la o prietena care le foloseste de ceva vreme si este foarte multumita de ele.Tot am zis ca voi cumpara si pentru mine dar nu am apucat...si poate voi reusi sa le folosesc acum :)

Hm... este adevarat ca am o piele sensibila dar pana acum nu am avut alergii la detergentul de haine sau balsamul folosit.Sotul nici atat iar printisorul nostru are si el pielea sensibila ca mami dar alergii nu are de la detergent.

Pai prima in "programul de demostratie" va intra canapeaua..care are o pata facuta de piticot pe ea si nu am reusit sa o scot cu nimic. In faza a2a vor intra hainele albe ale printisorului ale caror pete nu a reusit sa le scoata nici un alt detergent .Iar in faza a 3a voi pastra o nuca pentru a o pune pe post de odorizant si decoratiune in casa:)
Deoarece folosesc rozmarinul la mancare :P as dori sa primesc uleiul esential cu miros de rozmarin

No...bafta fetelor:)
OargaDana

Balanta Localizare : Cluj Napoca

Sus In jos

Mesaj  Marilena la data de Mar Aug 03, 2010 1:57 am

Ma tenteaza si pe mine sa le incerc, de fapt de multa vreme ma tenteaza. Noi nu avem alergii dar sotul meu are o dermatita si incerc sa evit detergentii atat cat pot. Am facut detergent de rufe natural, in casa, dar rufele albe tot de ariel au nevoie. Prin urmare, chiar mi-ar folosi daca as descoperi ca nucile de sapun curata si pete mai dificile de pe bluzitele Annei. Le-as folosi cu drag si in sapun, mai ales ca imi procur greu unt de cocos- cel mai bun ingredient cu care poti realiza un sapun care spumeaza bine. Daca nucile ar produce spuma in sapun folosind si alte uleiuri (mai ieftine si mai usor de procurat), eu una as fi multumita si m-as aproviziona cu asa ceva nu doar pentru masina de spalat. In fine, sper sa am sansa sa testez nucile, sunt foarte curioasa in privinta lor si nu am mai folosit pana acum. Multam!
Marilena

http://marilena-blog.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj  AndreEa la data de Mar Aug 03, 2010 2:47 am

:) sigur ca ma bag si eu
-mi-ar placea sa incerc nucile sa vedem cat de bune sunt ptr haine
-eu am ceva probleme cu detergentii dar nu stiu exact ce, doar ca daca bag mana in apa cu orice detergent ma apuca instant greata si imi simt foarte "aiurea' mainile!nu imi apare nimic pe piele dar nu suport apa cu detergent pe maini!nu stiu sa descriu exact senzatiile.
-mi-ar placea si sa incerc sa fac ceva de curatat ca am destule de curatat!
- daca as castiga mi-ar placea ulei de lavanda
AndreEa

Balanta Localizare : Brad/Timisoara

http://bijuteriihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  flori307 la data de Mar Aug 03, 2010 3:08 am

Buna, as dori sa testez si eu aceste nuci, pentru ca am auzit multe lucruri bune despre ele.

1. Eu obisnuiesc sa spal hainele mai delicate de mana si am o mare problema in ceea ce priveste detergentii - Arielul e singurul care curata repede si bine petele, dar ma mananca pielea de la el. Dupa ce spal hainele trebuie neaparat sa ma masez cu ulei de masline in care am pus la macerat musetel - e singurul care-mi calmeaza mancarimile.
In privinta detergentilor de vase - cei care degreseaza mai bine imi usuca mainile si imi provoaca mancarime - si iar trebuie sa apelez la uleiul de masline. Cei care sunt mai blanzi cu pielea nu degreseaza bine vasele.
Balsam de rufe nu folosesc pentru ca ma mananca pielea... folosesc ocazional doar Coccolino sensitive - e singurul pe care pielea mea il accepta.

2. M-ar interesa sa folosesc nucile pentru:
- detergent de rufe
- sapun lichid; momentan folosesc doar sapunuri naturale, care sunt mult mai blande si prietenoase cu pielea mea
- solutie de curatare pentru intreaga casa - ar fi minunat daca ar functiona ca un produs universal de curatare, sa scap de toate chimicalele de prin casa (mama e alergica la vaporii emisi de diferite substante de curatare, asa ca pot face curat doar cand nu este ea in camera)
- insecticid natural - momentan folosesc un insecticid natural pe baza de lavanda, dar as fi interesata si de alte tipuri de insecticid natural (insecticidele din comert nu le pot utiliza pentru ca are mama mea alergie la ele)

3. Uleiul esential pe care il prefer este cel de tea tree - pe langa parfumul discret si placut, apreciez mult efectul sau antibacterian

Va multumesc pentru aceasta sansa
flori307

http://clarra.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj  raluca la data de Mar Aug 03, 2010 3:44 am

Am auzit si eu de aceste nuci si ma inscriu la lista de asteptare ca sunt tare bune pentru curatarea hainutelor bebelusului meu
M-ar interesa nucile de sapun pentru ca ajuta la pastrarea intensitatii culorilor, pot fi folosite pentru spalarea oricarui tip de tesaturi: bumbac, matase, lana, vascoza. Dupa spalare rufele sunt moi si au un miros neutru, nemaifiind necesara utilizarea unui balsam de rufe.
raluca

Balanta Localizare : piatra neamt
Stare de spirit : optimista

Sus In jos

Mesaj  libra la data de Mar Aug 03, 2010 5:11 am

1.Eu nu pot vorbi de reacții alergice, însă urăsc când simt rufele aspre de la detergenții clasici. O fi apa dură de vină și detergenții care se întrec între ei de concentrați, pentru că rufele rămân aspre chiar dacă pun balsam. Aș încerca ceva natural, în speranța că rufele vor fi moi și nu vor mai fi neplăcute la prima atingere. Practic, eu am ”alergie” la rufele ”fine” ca scoarța de copac”.
2. Eu voi experimenta cel mai sigur în 2 feluri. Am să le folosesc ca atare în mașină, dar și la fabricarea unui săpun care să facă mai multă spumă. Dar poate și ca bază pentru un gel de duș cu nucile macerate în ulei esențial de melissa, tea-tree și eucalipt ( le-am mai combinat așa :D ).
3. Aici îmi e greu să aleg, dar am să merg pe uleiul de melissa. Știu că miroase ciudat, dar eu îl apreciez pentru calități.
libra

Stare de spirit : :)

http://www.sotiesimama.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj  libra la data de Mar Aug 03, 2010 9:54 am

Când am scris mai devreme eram pe fugă, dar am intrat să mă mai uit o dată.
Premii? Sunt și premii după testarea nucilor? Eu am crezut că testarea nucilor în sine e premiul.
Și nu înțeleg un lucru. Nu înțeleg de ce mă îndrăgostesc automat de orice e verde sau cu verde, despre sau cu apă, cum e sigla nucidesăpun.ro.
Și abia acum am citit că se poate face și pastă din ele. Am vrut să întreb dar nu am vrut să par ridicola.
Oare macerat de nuci de săpun în ulei de ricin se poate?
libra

Stare de spirit : :)

http://www.sotiesimama.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj  Onush la data de Mar Aug 03, 2010 12:15 pm

1. Fii-mea nu a tolertat Ariel cand era mica, am reincercat acum 2 ani si reactia a fost aceeasi... s-a umplut de bubite.
2. Le-as folosi ca atare direct in masina de spalat si ca pudra.
3 .Uleiul esential pe care il prefer este cel de Lavanda

Try walking in my shoes.
Onush

Localizare : Piatra Neamt
Stare de spirit : Gica Contra

Sus In jos

Mesaj  raluca la data de Mar Aug 03, 2010 12:20 pm

nici fiimiu ,acum ca au aparut aceste nuci le-as incerca
raluca

Balanta Localizare : piatra neamt
Stare de spirit : optimista

Sus In jos

Mesaj  Marilena la data de Mar Aug 03, 2010 11:14 pm

Am uitat să menționez că mănânc pe pâine uleiul de lavandă de la Fares, din celelalte îmi tot rămâne dar din acesta trebuie să cumpăr mereu mai mult, dacă se poate, aș vrea să primesc UE de lavandă, e preferatul meu. Mulțumesc! :>>:
Marilena

http://marilena-blog.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj  ligia la data de Mier Aug 04, 2010 9:43 am

Eu vreau, eu vreau, please!!!

Demult am in plan si nucile de sapun, dar nu stiu cum am facut si tot nu le-am incercat pana acum. Sunt extrem de curioasa de ele, primesc atatea laude incat mi-as dori cu adevarat sa le testez.

Le-as folosi la fabricarea sapunului natural pt ca sunt mare amatoare de cosmetice facute-n casa si deja am experienta in sapunit. As folosi si la spalatul hainelor, in special a prosoapelor de bucatarie si alor mele. De anul trecut, in urma unui tratament destul de puternic si distrugator pt organism, m-am ales cu tot felul de sensibilitati (in special ale pielii ) si alergii. De atunci nu mai folosesc mai nimic din comert, ci facut de mine. Singura imi fac sapun si detergent de rufe, dar vreau sa incerc si nucile. Am auzit ca spala grozav.

Ca si uleiuri esentiale, as nominaliza unul din urmatoarele doua, in limita posibilitatilor: ylang-ylang sau levantica. Dar daca stau sa ma gandesc bine, cred ca mi-ar placea oricare.

Multumesc !

ligia

Sus In jos

Mesaj  Zana Mica la data de Mier Aug 04, 2010 9:57 am

Ce mult imi place campania asta! Ma inscriu si eu cu mare drag.
M am gandit sa folosesc nucile in stare naturala pentru spalat rufe si sa fac ceva ceva detergent lichid din ele pentru uz domestic.
Sunt curioasa cum se comporta ca sampon sau sapun de corp si in ce forma ar fi mai indicat pasta sau lichid?
Eu m-am ales cu o multime de alergii dermato in timpul sarcinii. Imi provoaca mancarime si eruptii gelurile de dus si majoritatea sampoanelor. Cu balsamul de rufe nu ma inteleg deloc si zana mica se pare ca-mi mosteneste problemele.
Uleiul esential mi-ar placea sa fie cel de rozmarin pentru ca imi place mirosul si are proprietati antiseptice.
Numai bine tuturor!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Zana Mica

Leu Localizare : Bucuresti via Brasov
Stare de spirit : Mamiceasca

http://www.basmepentrumaria.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj  made-in-brasov la data de Mier Aug 04, 2010 2:56 pm

Mi-ar place si mie sa testez aceste nuci minune. Sunt extrem de curioasa in legatura cu efectele lor. Eu sapunesc de ceva timp, si as vrea sa le testez adaugate in sapun.
Nu sufar de alergii, dar am o piele sensibila, care se usuca usor la folosirea detergentilor sintetici si caut mereu alternative naturale pentru cosmetice si sapun. Prietenii si cunoscutii mei deja imi apreciaza sapunurile fabricate de mine, si mi-ar place sa le prezint si un sapun de rufe cu nuci de sapun.
In cazul in care am si eu loc pe listuta, aleg uleiul de mellisa.

Va multumesc pentru aceasta campanie super !
Deea

made-in-brasov

Localizare : Brasov

http://made-in-brasov.blogspot.com

Sus In jos

Hop si eu

Mesaj  ralu' la data de Vin Aug 06, 2010 4:37 am

1. Fiica-mii nu-i prieste nici un fel de detergent in afara de cele bio, preferabil lichide. E drept ca dupa niste episoade de dermatita cand era bebelusa nici n-am mai prea incercat sa folosesc altfel de detergenti. Daca se intampla totusi sa folosesc cate-un "clasic", trebuie sa clatesc macar de doua ori.
2. Mi-ar placea sa folosesc nucile de sapun ca atare, pentru spalatul direct in masina. Dar cum detergentul de vase (Sodasan) e si el pe terminate, probabil ca le-as incerca si pentru vase. Cu o picatura de
3. Ulei de lavanda, ca poate-mi trece depresia facand curatenie, si asa impusc doi iepuri deodata

ralu'

Leu Stare de spirit : Moody

Sus In jos

Tetarea nucilor de sapun

Mesaj  emilia la data de Vin Aug 06, 2010 12:30 pm

Ziua buna!
Iaca si eu sunt foarte interesata de tot ce e organic pentru ca tot ce e natural e de la Dumnezeu.
Mai mult, si eu si copiii avem un fond alergen foarte ridicat ( copiii- dermatita atopica ce s-a mai domolit dupa ce am scos balsamul din uz si folosim doar un anume tip de detergent si suntem atenti si la alimentatie).

Ca atare, as folosi nucile de sapun in masina de spalat, la spalatul copiilor dar si la vase daca dau randament. OAu ! Ar fi super-tare!
Si cred ca as alege uleiul de mellisa ca adjuvant.
Doamne, ajuta!

emilia

Sus In jos

Mesaj  gonzonici la data de Sam Aug 07, 2010 4:13 am

M-as baga si eu la o astfel de testare. Am auzit foarte multe despre ele si era si pe punctul sa le incerc, procurasem o pungutza, dar i-am daruit-o unei prietene care pleca din tara si isi dorea mult, asa ca am cedat.

In primul rand as vrea sa le testez in masina de spalat. In perioada cand stam la munte am avut ceva probleme cu motzata care mi-a facut bubitze, cred ca din cauza apei dure, poate si combinata cu detergenti. Acum i-am luat sapun natural si o sa o spal numai cu ala , iar rufele am sa incerc sa le spal cu nuci, sa vedem daca mai apar.
Nici nu imi imaginam ca se pot folosi in atat de multe feluri, le-as incerca pe toate

Cat despre uleiul esential, rozmarin sau lavanda cred ca mi-ar place.

gonzonici

Sus In jos

testare

Mesaj  Miha la data de Sam Aug 07, 2010 11:22 am

Si eu as vrea sa le testez pentru ca de la inceputul anului ma lupt cu o eczema atopica pe maini care nu se lasa dusa Am fost la mai multi dermatologi si alergologi dar inca nu mi s-a gasit leacul. Am incercat sa reduc la minim contactul mainilor cu produsele de curatenie dar tot fara rezultat.
Le-as folosi la spalat haine sau in orice alta activitate in care intra mainile mele in contact cu ele.
Mi-ar placea ulei tea tree ca si ulei aromat.

Miha

Sus In jos

Mesaj  Dana la data de Dum Aug 08, 2010 10:15 am

Eu le-as folosi pentru spalatul rufelor.
La mine in zona nu exista canalizare stradala si mi-ar placea sa nu mai las apa de la masina de spalat sa mai ajunga in fosa septica. As putea sa dau apa de la masina de spalat prin gradina daca nucile nu mi-ar polua pamantul si plantele.
Ar merge si la spalatul vaselor daca ar avea o putere de curatare adecvata.
Dar spalatul hainelor primeaza.
Si as opta pentru uleiul de tea tree.

Ultima editare efectuata de catre Dana in Dum Aug 08, 2010 11:27 am, editata de 1 ori
Dana

http://www.gradinaritdupaureche.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj  Paula la data de Dum Aug 08, 2010 10:52 am

Aou, ce ocazie! De mult imi cam faceau cu ochiul, dar asa pe netestate si fara nici o recomandare din partea vreunei cunostinte, nu ma induram sa dau banii.

1. Principala problema pe care o am cu produsele de curatat e cauzata de o eczema la mana capatata in urma unei opariri. Cu sapunurile din comert e in regula, dar de la detergentul lichid de vase, incep problemele. Daca se rupe manusa sau mai stiu eu prin ce intamplare, ajung pe mana mea substante mai puternice, deja e foarte grav.
2. M-ar interesa sa testez nucile la spalarea automata. Sunt foarte curioasa daca pot sa scoata petele, asa cum face Vanish. Ma intereseaza cat de eficiente sunt si la spalarea manuala.
De asemenea, mi-ar fi necesare pentru curatenia in casa.
3. tea tree

Paula

Sus In jos

Mesaj  naisha la data de Lun Aug 09, 2010 6:56 am

nu am stiut pana acum nimic despre nucile de sapun , dar azi m-am documentat destul de mult si cred ca merita sa le incerci :)

1 . la detergentul normal ma deranjeaza faptul ca lasa hainele foarte aspre, daca nu folosesti un balsam de rufe impreuna cu el .
2. as folosi nucile direct in masina de spalat, la vase si chiar la spalarea buburuzei , daca sunt recomandate si pentru copii
3.ulei esential de portocale

naisha

Sus In jos

Campanie Nuci de spalat:))))

Mesaj  Bogdanra la data de Mar Aug 10, 2010 3:13 am

Buna ziua!
Sunt foarte interesat de acest produs. Pe pagina fiului meu voi face un review complet asupra acestui nou produs. In aceste zile in care alergam dupa chimicale tot mai perfec tionate cred ca o solutie naturala, ecologica si, de ce nu, poate chiar economica ne poate da de gandit...cel putin.

In conditiile in care considerati ca putem participa la aceast test de evaluare a produsului o sa va rog sa ma contactati la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]; adresa la care voi face review-ul este "doua": in speta blogul copilului meu dar si un site dedicat cresterii copiilor prin prisma experientei de parinte. Nu dau adresele aici pentru a nu se considera ca cer trafic:))) prin curiozitate.

o zi excelenta

Bogdanra

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum