Campanie testare " SCUTECE REFOLOSIBILE"

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Vreau si eu :)

Mesaj  Adeana la data de Mier Ian 19, 2011 3:16 pm

La fel ca mai toate mamicile am vrut si eu sa folosesc scutecele lavabile din multe motive - sa folosim chestii naturale pentru pielea bebelusului, sa fim ecologici si noi, sa economisim bani.. Si, exact din cauza banilor nu am reusit.. Poate daca insistam si insistam.. cu toti banii care i-am dat deja pe scutecele de unica folosinta (chiar daca urmaream ofertele) reuseam sa cumpar niste scutecele refolosibile. Dar, niciodata nu e prea tarziu. Sper sa reusesc in viitorul apropiat sa achizitionez cateva, chiar daca le voi primi pe acestea pentru test.
Ioana.. multa rabdare iti doresc.. sa faci tot ce iti propui.
Adeana

Balanta Localizare : alta tara
Stare de spirit : intre stari..

http://joeyonboard.blogspot.com

Sus In jos

Re: Campanie testare " SCUTECE REFOLOSIBILE"

Mesaj  noamu la data de Mier Ian 19, 2011 11:58 pm

Io atata m-am scremut cu scutecele lavabile, ca mai n-am facut pe mine. Dar de cand M si Lu sunt frati de textile (Lore stie de ce), sunt multumita. Si daca inlocuiescfie si numai unul super absorbant da poluant, pe zi, economisesc 25 de lei pe luna. Cat un tuns sau o jucareie, sau oarece bio pentru noi. Clar?
Trec peste faptul ca Jumatatea a' normala din familie a afirmat ca nu era cazul sa le cumpar la peste un an al dulcetii
si peste ideile restului familionului cum ca prea ma osandesc si ma chinui sa spal (gresit. spala Roji Whirl. nu io!)
si peste privirile cunoscutilor cata care ma scap despre combinatie: "Saraca, s-o bolunzit de tat".
Fac economii, fie-mea are marutul in ceva natural, nu poluez, mica isi constientizeaza mai bine iesirile. Mai tre sa dzic?
Asa ca Ioana, sa-ti traiasca Domnisoru' ca buna treaba faci! Si faina. Chiar arata profesionist.
noamu

Taur Localizare : Sighet
Stare de spirit : n-ai vrea sa stii

http://piticiculipici.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  larisa_t la data de Joi Ian 20, 2011 1:44 am

Si eu am aflat nu de foarte mult timp de acest tip de scutece dar ...la fel ca si alte mamici nu mi-am permis financiar sa cumpar.Mi-ar place mult sa incerc asa ceva dar nu imi permit sa dau bani pe ele, pt ca unul sau doua hai ca poate cumpar dar totusi trebuie mai multe nu? adica cam de cate scutece de acest fel ne trebuie ca sa nu le mai folosim pe cele de unica folosinta?

larisa_t

Sus In jos

Mesaj  andresita83 la data de Joi Ian 20, 2011 6:31 am

Buna fetelor,

Sper sa nu ma credeti ignoranta , dar e prima oara cand aud de scutece refolosibile. Stiam de cele bio, insa din pacate sunt prea scumpe pentru buzunarul nostru. Mi se pare absolut grozav ce face Ioana. Bravo. O mamica ingenioasa si talentata.

Am observat ca sunt si aspectoase pe langa folositoare. Ti-e mai mare dragul sa le privesti. Irinuca mea are un an si trei luni dar nu prea se impaca cu olita asa ca ne mai asteapta o caruta de pampersi la orizont

andresita83

Gemeni

http://caietulminuni.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  varinel la data de Joi Ian 20, 2011 10:44 am

Super tare! Pe mine m-ai dat gata cu jambierele! Mi-ar place tare mult sa-i pot oferi turturelului meu dulcios sansa la astfel de produse...din pacate vad ca mai toate dintre noi avem aceeasi problemaL financiara! Va pup fetelor!

varinel

Sus In jos

arata super

Mesaj  atalia la data de Joi Ian 20, 2011 11:16 pm

rebeca a scris:O idee minunata!! Eu sustin 100% scutecele si tampoanele refolosibile

Nu am incercat niciodata scutece refolosibile,dar arata senzational,sunt foarte dragute,mi-ar placea sa incerc.

atalia

Sus In jos

sa vad cum ti-au iesit

Mesaj  a_iulica la data de Vin Ian 21, 2011 4:11 am

Buna,

Arata foarte dragut, as vrea sa le testam si noi :)

Cu bine,
Iulia

a_iulica

Sus In jos

o initiativa laudabila

Mesaj  tllalla la data de Vin Ian 21, 2011 4:37 am

Bravo Ioana!
Ma bucur ca o mamica a luat initiativa sa faca asa ceva si la noi. Abia asteptam sa le testam, daca o fi cu noroc :)

tllalla

Sus In jos

Mesaj  ioanabandita la data de Vin Ian 21, 2011 2:26 pm

Mamici si tatici dragi, ma bucur enorm ca v-ati inscris asa de multi, inseamna ca si voi vreti sa fiti eco, sa cautati alternative cat mai sanatoase pentru odraslele voastre, sa cheltuiti mai putin, si de ce nu...sa fiti "trendy". Sa recunoastem ca a fi eco incepe sa fie o "moda", si asta nu e un lucru rau. Abia astept sa vad cine e castigatorul! Si mai facem campanii din astea, promitem! Succes mult!
ioanabandita

Fecioara Localizare : Sibiu

http://www.scutecele.blogspot.com

Sus In jos

Foarte utile

Mesaj  alexa.grigore la data de Sam Ian 22, 2011 2:05 am

Mi-ar plăcea tare mult să testez aceste scutece. De ceva vreme tot vreau să încerc scutecele refolosibile, îmi place mult ideea, dar aveam un stoc de pamperşi primiţi în dar aşa de mare încât nu mă lăsa inima să le cumpăr. Dar acesta e pe sfârşite, aşa că ar fi un moment bun să încerc ceva nou şi mai sănătos.

Alexandra

alexa.grigore

Sus In jos

Mesaj  Cosmyna2006 la data de Dum Ian 23, 2011 5:07 am

Buna, am si eu o fetita de 4 luni si scutecele refolosibile mi se par tare dragute, mi-ar place sa achizitionez si eu, dar preturile pe care le-am gasit pe saituri mi se par un pic mari... Pupici.. Multa bafta in continuare! Sunt superbe, as fi tare curioasa de cum sunt si cum se simt! Mi-ar place sa le testez! De curand chiar mi s-a iritat fetita tare si am inteles ca in aceste scutece nu se va mai irita...

Cosmyna2006

Sus In jos

Mesaj  myhadavid la data de Lun Ian 24, 2011 6:54 am

Ioana, eu as vrea sa comand un scutec pt David. Il voi folosi doar noaptea, iar daca am inteles bine ar trebui sa iau unul cu buzunar. Ma insel??? Imi poti da mai multe detalii.
Mercy
myhadavid

Pesti Localizare : Timisoara

Sus In jos

Mesaj  myhadavid la data de Lun Ian 24, 2011 6:55 am

aaa, avem aprox 15 kg
myhadavid

Sus In jos

Mesaj  ioanabandita la data de Lun Ian 24, 2011 9:34 am

myhadavid a scris:Ioana, eu as vrea sa comand un scutec pt David. Il voi folosi doar noaptea, iar daca am inteles bine ar trebui sa iau unul cu buzunar. Ma insel??? Imi poti da mai multe detalii.
Mercy

myhadavid, scrie-mi te rog un mesaj pe privat pentru detalii! Succes la concurs!Daca vei castiga promit sa fac pentr premiu 2 scutecele putin mai mari pt copilasul tau, sa le poti testa.

alexa, e un moment bun sa incepi cu scutecel refolosibile in paralel cu cele de unica folosinta, pana iti achizitionezi toate bucatile de care ai nevoie si pana te obisnuiesti.

cosmina, ma bucur ca si tu vrei sa le incerci! Pielea respira mult mai bine in contact cu bumbacul, ceea ce va facilita vindecarea iritatiilor. Succes mult!
Spor la scuteceala.
ioanabandita

Sus In jos

Mesaj  mihaela85 la data de Mar Ian 25, 2011 1:54 pm

Salutare fetelor!
O prietena mi-a spus ca foloseste scutece refolosibile si sunt foarte tentata sa incerc! Pentru copilasul meu as face orice! Adevarul e ca nu imi permit, insa sper sa castig, iar daca nu, fac eu un efortsa-mi cumpar unul ca de model si apoi sa confectionez eu... Va doresc succes si multa sanatate copilasilor, mamicilor si taticilor!

mihaela85

Sus In jos

Mesaj  ioanabandita la data de Vin Ian 28, 2011 4:24 am

Dragii mei, se apropie ziua cea norocoasa! Sunt foarte curioasa cine o sa castige. Si desi e doar un castigator, eu cred ca toti am avut cate ceva de castigat din campania asta: sfaturi, prieteni, idei noi. Abia astept review-ul dupa testare!
Cosmyna, daca-ti cumperi doar doi chiloti sau de protectie, si un snappi, gata scuteceala! Iti mai trebuie cateva scutece de bumbac traditionale care le poti face singura....sunt doar nistre patrate. Asta e cea mai ieftina scuteceala!Scrie-mi pe privat daca vrei detalii, si succes la concurs!
ioanabandita

Sus In jos

Mesaj  mihaela85 la data de Vin Ian 28, 2011 4:36 am

Ioana, spune-mi te rog de unde imi pot cumpara snappi?
Imi cer scuze, ti-as fi trimis mesaj privat insa nu am suficiente postari in forum pt a putea trimite mp.
Multumesc!

mihaela85

Sus In jos

Mesaj  ioanabandita la data de Vin Ian 28, 2011 4:40 am

mihaela85 a scris:Ioana, spune-mi te rog de unde imi pot cumpara snappi?
Imi cer scuze, ti-as fi trimis mesaj privat insa nu am suficiente postari in forum pt a putea trimite mp.
Multumesc!
Mihaela, de exemplu, de la colega noastra reka, are buton cu Greenbaby pe marginea din dreapta!
ioanabandita

Sus In jos

Mesaj  myhadavid la data de Vin Ian 28, 2011 5:44 am

Ioana, ti-am trimis zilele trecute un pm, oare nu l-ai vazut???
myhadavid

Sus In jos

Mesaj  ioanabandita la data de Vin Ian 28, 2011 6:24 am

myhadavid a scris:Ioana, ti-am trimis zilele trecute un pm, oare nu l-ai vazut???
Acum doar l-am vazut, si ti-am raspuns, scuze!
ioanabandita

Sus In jos

Mesaj  AndreEa la data de Vin Ian 28, 2011 9:46 am

:) draga ioana, ne inscriem si noi chiar daca am cumparat deja cateva scutece de la tine!
nu ne strica 2 in plus, mai ales ca in curand o sa am nevoie de mai multe dupa ce va veni si bebe2 pe lume :)
vad ca la toata lumea e comuna problema "banilor" !
si la noi a fost la fel, de fapt am aflat de mult timp de scutecele refolosibile - de cand avea pitica 6luni- dar tot asa nu am putut sa i-au din cauza preturilor...
acum am facut un sacrificiu si n-am mai pus asa multi bani la rate si am luat cate 3 ..asta e le-am luat pe rand! solutia asta e: sa folosim in paralel cu pampersii pana avem suficiente!
mult succes tuturor!
ioana parca as incerca si eu absorbantele de femei...mai vedem! acum mi-am dat seama ca pana o sa le incerc mai am tare mult cu carluta mi-a venit "fericirea"abia cand avea 11luni.
AndreEa

Balanta Localizare : Brad/Timisoara

http://bijuteriihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  mishulica la data de Sam Ian 29, 2011 1:41 am

ma bucur mult ca te-am descoperit. de ceva timp imi doresc sa cumpar astfel de scutece, dar pretul celor gasite pana acum m-au determinat sa astept .
acum gata...deja am dat comanda de 2, si tot asa incet incet voi avea suficiente. cine stie...poate o sa si castig :).

mishulica

Sus In jos

Mesaj  ameliepoulin la data de Dum Ian 30, 2011 4:52 am

Ioana, m-am uitat pe blogul tau, sunt foarte faine scutecele si cu atat mai pretioase cu cat sunt facute de tine. Eu sunt in faza in care imi cumpar din diverse surse tot felul de modele si de tipuri de scutece, am deja o colectie subsantiala asteptand-o pe gargarita :>>: . Cred ca secretul unui scutec bun este materialul si croiala, acuma in mare voga este un material numit zorb, care se spune ca absoarbe si mai mult decat bambusul si nici nu necesita surfilare.
Iti doresc mult succes cu mica ta afacere, merita toi banii fiindca ii esti foarte dedicata :)

ameliepoulin

Sus In jos

Mesaj  SAKURA la data de Dum Ian 30, 2011 9:19 am

ioanabandita a scris:
Cosmyna, daca-ti cumperi doar doi chiloti sau de protectie, si un snappi, gata scuteceala! Iti mai trebuie cateva scutece de bumbac traditionale care le poti face singura....sunt doar nistre patrate. Asta e cea mai ieftina scuteceala!
Daaaa!!! asa e!! Noi asa am inceput. insa fara snapi Acuma deja am pus ochii pe alt cearcaf sa-l tai.
AndreEa a scris:
vad ca la toata lumea e comuna problema "banilor" !
si la noi a fost la fel, de fapt am aflat de mult timp de scutecele refolosibile - de cand avea pitica 6luni- dar tot asa nu am putut sa i-au din cauza preturilor...
acum am facut un sacrificiu si n-am mai pus asa multi bani la rate si am luat cate 3 ..asta e le-am luat pe rand! solutia asta e: sa folosim in paralel cu pampersii pana avem suficiente!
Da. asata e solutia.folosirea in paralel la inceput. de exemplu noi am hotarat ca de banii care ii dadeam lunar pe scutece de unica folosinta, sa cumparam de-astealalte de la Ioana. si tot asa pana se gata pachetul cu celelalte.
SAKURA

Berbec Stare de spirit : ... ca in sesiune...

Sus In jos

Mesaj  ioanabandita la data de Dum Ian 30, 2011 2:15 pm

Bravo fetelor! Deci, se poate! trebuie doar sa vrei. DECI: daca treci la scutecele refolosibile faci economie, nu cleltuiala, doar ca banii sunt distribuiti altfel. E un mic sacrificiu la inceput! Pot spune ca cele de unica folosinta sunt scumpe, pe alea n-ar trebui sa ni le permitem...ca si eu ma ingrozeam de fiecare data cand se termina pachetul de pampersi! acum am de 2 luni un pachet abia inceput, se aseaza praful pe ele. La mine gata cheltuiala! Deci am tot ce-mi trebuie, si pana merge bebe la olita nu mai dau bani deloc! Decat ft putini pe hartia aia de protectie care nu e scumpa si face toti banii la cat ma scuteste de spalat. Si daca tot am scris asa poveste lunga, hai sa va spun si cum sa va faceti solutie de spalat bebe la fundulet in loc de servetelele acelea umede care sunt si ele destul de scumpe.
Intr-un recipient de sapun lichid, gel de dus...ceva cu dozator, puneti apa fiarta si racita, adaugati 2 linguri ulei de bebelusi (cel mai bine din cele virgine, sau chiar de masline, intrebari fetele de pe forumuri care fac creme, sapunuri uleiuri si alte minunatii naturale) si o lingurita sapun bebe (tot asa, va sfatuiesc sa cautati cea mai naturala solutie, daca nu, puneti din cel care folositi de obicei). Scuturati flaconul inainte de fiecare folsire, si stergeti cu ajutorul unor batitstute pe care vi le faceti din orice cearceaf de bumbac taiat in bucatele. Bineinteles, ca se pot spala si refolosi. Daca sunt prea murdare, le aruncati si faceti aletele. Oricine are macar un cearceaf sau o camasa pe care n-o mai foloseste.Spor la scuteceala! Marti se anunta castigatorul! Fiti pe faza!
ioanabandita

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum