Campanie testare GRATUITA balsamuri de buze "La Nedeia"

Pagina 7 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

In jos

Re: Campanie testare GRATUITA balsamuri de buze "La Nedeia"

Mesaj  nedeia la data de Joi Apr 14, 2011 7:23 am

Dragelor care ati facut deja review-ul, va multumesc tare tare mult pentru cuvintele frumoase!! :-) Ma bucur ca v-au placut, ca v-au folosit!

Fetelor care inca n-au avut timp sa scrie - ma gandesc sa le mai acord un ragaz pana luni sa iti finalizeze review-ul si sa ne posteze link-ul.

cu drag,
nedeia
nedeia

Capricorn

http://nedeia.breslo.ro

Sus In jos

Recenzie cu capul in nori

Mesaj  zaziedanslemetro la data de Joi Apr 14, 2011 11:37 am

Delicat. Hranitor. Senzual. Ciocolatzos. Aromat. Primavaratic. Fru-fru. Suav. Prieten de nadejde. After Eightish.

Decadent. Hranitor-hranitor. Rotofei. Inconfundabil. Untos. Lunatic (te dai cand iese Luna). Bogat. Matcha & Buttercream.

Balsam de buze de Nedeia = balsam de suflet de Zazie

zaziedanslemetro

Localizare : Timisoara

Sus In jos

Recenzie cu picioarele pe pamant

Mesaj  zaziedanslemetro la data de Joi Apr 14, 2011 12:43 pm

N-am fost niciodata o impatimita a strugurelului. De fapt m-am cam chinuit ceva cu ele atunci cand mi s-au recomandat ca solutie pt buzele mele cu tendinta de uscare. De-a lungul vietii mi s-au lipit cateva de cosul de cumparaturi, insa niciodata de buze. Ma dadeam de cateva ori dar apoi le lasam balta. Nu prea imi dadeam seama unde e problema. Acum, testandu-le pe cele facute de Nedeia, cred ca m-am prins :). Aveau un gust prea ne-natural. Si asta ma incurca sa-mi stea mereu pe buze.
In ideea ca voi avea parte, poate in sfarsit, de o altfel de experienta m-am inscris la aceasta campanie. Si a meritat. Sa va spun de ce.
De ambalaj nu va mai spun ca le-ati vazut si voi: ireprosabil.
Eu am primit un After Eightish si un Matcha & Buttercream iar Nedeia a fost foarte draguta si mi le-a personalizat tinand cont ca alaptez si ca unul dintre ele va ateriza si pe buzele unui copil (after eightish-ul e fara peppermint). Va dati seama ca nu m-am putut abtine sa nu le incerc pe amandoua desi am zis initial ca las After Eightish-ul baiatului. Ba pana la urma fluturam strugurelele prin casa si il mai "masluiam" si pe sot cu ele.
Dupa folosiri repetate, am putea sa le numim nenumarate avand in vedere istoricul meu, am tras cateva concluzii:
1. de ciocolata de after eightish m-am indragostit. ma dau cand am buzele uscate dar si cand am chef de ceva dulce dar imi amintesc de cantarul din baie :) hmmm.... asta se intampla cam des. Nu faza cu cantarul, ci cea cu dorinta de dulce. Asa ca balsamul asta va ajunge sigur primul la linia de finish. e un balsam care hidrateaza, intrand bine in piele ceea ce il face candidatul perfect pt a fi tinut apropae ziua si pt a fi luat in poseta.
2. Matcha e un balsam mai greu, mai opulent si de asta il prefer pe timpul noptii. E pus strategic chiar langa pat, nu cumva sa uit de el. Sta bine de tot pe buze incat si dimineata il mai simt. Le sigileaza cumva si le inmoaie. Totusi fiind ele asa de bogat imi vine greu sa-l folosesc ziua pentru ca mereu am de "tzucalit" prunci, mai beau un pahar de apa, una alta. Dar cred ca acum ar trebui sa-mi resetez propriul computer de bord si sa imi amintesc ca se pot face toate cand ai pe buze un balsam ce nu contine nimic chimic.
3. si acum un mic episod adiacent al testarii: cum te poti da cu balsam de buze pe obraz. Curios din fire, Filip a si bagat degetelul in balsam sa se dea pe obraz. I-am explicat ca e doar pt buze si i-am aratat cum il folosim. evident el strange din buze cand il iau la uns. Ce sa-i faci daca pana acum a fost familiarizat doar cu "chemele"? Asa ca de cand a vazut ca trebuie sa desurubam putin si sa aplicam direct cu cutiuta el asta face. Dar tot pe obraz :)) Ce-i drept ca obrajorii lui sunt foarte foarte aspri in perioada asta oricat ne-am chinui noi sa-i hidratam. Azi am mers sa-l iau dupa doua zile de stat la bunici si mi s-a parut ca s-au asprit si mai mult dar nu aveam la indemana nicio crema. Asa ca m-am gandit ca as putea aplica metoda lui ca doar ingredientele nu ar putea sa-i faca niciun rau. Am desurubat rotita incat sa iasa mai mult balsam, l-am luat pe deget niveland totodata continutul ramas. L-am masat usor pe obraji. Ei, acum rezultatul n-a fost obraji de bebe mic ca doar balsamul nu li se adresa, dar s-a mai imblanzit putin smirghelul. Nu il recomand neaparat si pentru uzul asta dar va poate depana in caz de forta majora cand nu aveti altceva la indemana.

All in all, ne plac balsamurile si o sa le folosim cu mult drag. Vad ca nu se consuma prea repede decat cu ajutor de la degetele mici (compar cu Matcha care e sub cheie) si nu stiu cand va trebui sa ne re-aprovizionam dar sigur o sa recomand balsamurile marca La Nedeia tuturor prietenelor si prietenilor cocheti :)

Multumim Nedeia!!

zaziedanslemetro

Sus In jos

Mesaj  nedeia la data de Joi Apr 14, 2011 9:22 pm

Zazie, asa de frumos scrii ca e pacat ca nu ai timp sa iti faci un blog sa te citim mai des :-) multumesc pentru cuvintele tare frumoase!
nedeia

Capricorn

Sus In jos

Mesaj  zaziedanslemetro la data de Vin Apr 15, 2011 2:21 am

Ma magulesti, Nedeia! Un blog ar fi ca si al 3-lea copil acum ori eu de abia ma dezmeticesc cum sa-i cresc pe astia 2 :) Uneori si cand mai fur cateva minute sau jumatate de ora pe forum sau orice pe net mi se pare ca le rapesc din timpul lor si ma simt un pic vinovata.
zaziedanslemetro

Sus In jos

testare balsamuri de buze

Mesaj  acmc la data de Dum Apr 17, 2011 2:21 am

iti multumesc inca o data de balsamuri, le-am folosit de la mic la mare :)
balsamurile tale au ajuns si pe terenul de tenis :)
multumesc inca o data
Cristina
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

acmc

Sus In jos

Mesaj  noamu la data de Lun Apr 18, 2011 4:48 am

am reusit si eu, in sfarsit sa scriu cate ceva.
noamu

Taur Localizare : Sighet
Stare de spirit : n-ai vrea sa stii

http://piticiculipici.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  nedeia la data de Lun Apr 18, 2011 6:56 am

Dragelor, multumesc muult de tot pentru participarea la campanie , pentru teste si pentru review-uri :). Stiu ca scrisul cere destul efort si concentrare , mai ales pentru niste Super-Parinti plini de treburi prin casa , pe la munca, cu cei mari si (mai ales) cei mici , asa ca va apreciez eforturile si va multumesc muuuult de tot pentru timpul acordat!

Ca sa nu o mai lungim, avem aceeasi lista de premianti, pe care as dori sa o inscriu si pe Onush, pe ultima pozitie, deoarece pana la urma a avut un balsam in teste , prin complicitatea unei prietene comune :).

asa ca, in seara asta, dupa ca se poteleste cea mica, vom afla castigatoarele, care se vor mai lafai cu un balsam de buze gigant sau mai putin gigant :)

stay tuned!
nedeia

Capricorn

Sus In jos

Mesaj  nedeia la data de Lun Apr 18, 2011 7:54 am

ta-daaaaa

iata lista celor care au participat in campanie:

1 luthelo
2 sakura
3 flori307
4 marilena
5 laurita6
6 noamu
7 acmc
8 ibart
9 cristinamar
10 laurafrunza
11 zaziedanslemetro
12 ileana
13 ralum
14 onush

-------------------
si acum, castigatoarele. Voi extrage 3 numere: primele doua vor primi un balsam king size la alegere, ultimul un balsam queen size, tot la alegere:-)

Ma duc sa setez pe domnul random.org, sa fac poza si ... revenim :)
nedeia

Capricorn

Sus In jos

Mesaj  nedeia la data de Lun Apr 18, 2011 8:00 am

si iataaa:

primele doua numere de pe lista - king size lip balm, la alegere, al treilea numar - Queen size lip balm :-)

bucurati-va, castigatoarelor, si folositi-le cu aceeasi placere :)[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
nedeia

Capricorn

Sus In jos

Mesaj  nedeia la data de Lun Apr 18, 2011 8:03 am

ibart, onush - balsam king size

laurita6 - queen size

Va astept pe mail sau forum cu... preferintele :-)

Puteti deci incerca fie un acelasi balsam ca in campanie, fie altul nou-nout, dar super sized ;)

Va multumesc tuturor inca o data pentru teste si review-uri si, daca ma mai lasa fie-mea, poate mai fac un concurs. Cu margele :D
nedeia

Capricorn

Sus In jos

Mesaj  Marilena la data de Mar Apr 19, 2011 12:47 am

Felicitari norocoaselor! :>>:
Marilena

http://marilena-blog.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj  ileana la data de Mar Apr 19, 2011 2:30 am

inca o data felicitari tuturor- si participantelor dar si organizatorilor!:))
ileana

Sagetator Localizare : Mogosoaia-Bucuresti

http://ileana-oancea.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  nedeia la data de Mar Apr 19, 2011 2:58 am

:) nu stiu de cate ori sa mai multumesc participantelor :) ati fost niste dragute, si singurul meu regret este ca nu am putut sa va fac pe toate testerite :)
nedeia

Capricorn

Sus In jos

Mesaj  SAKURA la data de Mar Apr 19, 2011 7:28 am

nedeia a scris::) nu stiu de cate ori sa mai multumesc participantelor :) ati fost niste dragute, si singurul meu regret este ca nu am putut sa va fac pe toate testerite :)
Cum adica nu ne-ai facut fericite?!? Ba ne-ai facut Toate care am testat balsamurile tale am fost fericite. si inca mai suntem.
Ioooii. de-abia astept margelele!! Votez pentru!
In spital am mai descoprit o folosinta a balsamului Matcha & Buttercream
SAKURA

Berbec Stare de spirit : ... ca in sesiune...

Sus In jos

Mesaj  nedeia la data de Mar Apr 19, 2011 7:31 am

SAKURA a scris:
nedeia a scris::) nu stiu de cate ori sa mai multumesc participantelor :) ati fost niste dragute, si singurul meu regret este ca nu am putut sa va fac pe toate testerite :)
Cum adica nu ne-ai facut fericite?!? Ba ne-ai facut Toate care am testat balsamurile tale am fost fericite. si inca mai suntem.
Ioooii. de-abia astept margelele!! Votez pentru!
In spital am mai descoprit o folosinta a balsamului Matcha & Buttercream

lol :-) bine te-ai intors, ciresico!! ce intrebuintare ? :D
nedeia

Capricorn

Sus In jos

Mesaj  SAKURA la data de Mar Apr 19, 2011 8:08 am

Pai, uite , iti zic da' sa nu razi
In spital am folosit pe fiica-mea alternativ scutece de la Ioana si pamprsi daruiti de o prietena deoarece facuse diaree. fiica-mea nu prietena
Eei, si crede-ma ca fundul ei nu s-a simtit bine in plastic + diaree. facuse o iritatie la pliuri , eu cred ca si de la apa aia din spital cu care o spalam desi am folosit sapun natural primit dela Andreah.
Asa ca m-am gandit ca nu-i strica daca ii dau cu Matcha & Buttercream pe acolo. Tu ma crezi ca am vazut ameliorarea de la un schimbat la altul? Eu ma gandisem inca de cand lam folosit pe buzele mele crapate ca are efect de vindecare insa acuma am dat clar verdictul de balsam reparator bun la toate. sper sa nu te superi. asta e experienta mea.
SAKURA

Berbec Stare de spirit : ... ca in sesiune...

Sus In jos

Mesaj  nedeia la data de Mar Apr 19, 2011 8:25 am

SAKURA a scris:Pai, uite , iti zic da' sa nu razi
In spital am folosit pe fiica-mea alternativ scutece de la Ioana si pamprsi daruiti de o prietena deoarece facuse diaree. fiica-mea nu prietena
Eei, si crede-ma ca fundul ei nu s-a simtit bine in plastic + diaree. facuse o iritatie la pliuri , eu cred ca si de la apa aia din spital cu care o spalam desi am folosit sapun natural primit dela Andreah.
Asa ca m-am gandit ca nu-i strica daca ii dau cu Matcha & Buttercream pe acolo. Tu ma crezi ca am vazut ameliorarea de la un schimbat la altul? Eu ma gandisem inca de cand lam folosit pe buzele mele crapate ca are efect de vindecare insa acuma am dat clar verdictul de balsam reparator bun la toate. sper sa nu te superi. asta e experienta mea.

doamne fereste, cum sa ma supar!!!!! ma BUCUR!!!! uite ca nu m-as fi gandit sa il pun pe matcha la fund, dar .... iata :D

MULTUMESC pentru ca ne-ai impartasit din experienta ta :-)
nedeia

Capricorn

Sus In jos

Mesaj  ioanabandita la data de Mar Apr 19, 2011 2:16 pm

Cu ceva timp inainte sa lanseze Nedeia campania aceasta, eu am avut onoarea sa primesc de la ea doua balsamuri minunate. Si daca tot a fost vremea review-urilor, (desi eu n-am castigat in cadrul campaniei) ma gandesc ca e potrivit sa va prezint si experienta mea cu ele. Asadar, va invit printre scutecelele mele....
ioanabandita

Fecioara Localizare : Sibiu

http://www.scutecele.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj  nedeia la data de Mar Apr 19, 2011 10:31 pm

ioanabandita a scris:Cu ceva timp inainte sa lanseze Nedeia campania aceasta, eu am avut onoarea sa primesc de la ea doua balsamuri minunate. Si daca tot a fost vremea review-urilor, (desi eu n-am castigat in cadrul campaniei) ma gandesc ca e potrivit sa va prezint si experienta mea cu ele. Asadar, va invit printre scutecelele mele....

esti o scumpa, draga mea :-) pupici si domnisoarei L. si tie!!! ma bucur ca ti-au placut, si te astept sa mai faci teste si pe viitor :). Ca oferta cresteeeeee :-))
nedeia

Capricorn

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 7 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum