Campanie testare GRATUITA a tampoanelor de unica folosinta din bumbac organic

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Mesaj  Admin la data de Mar Mar 22, 2011 6:09 am

Comunitatea Super-Parinti are placerea sa gazduiasca o campanie de testare a tampoanelor interne de unica folosinta de la Masmi. Irina , responsabila de importul acestor minunate tampoane organice are placerea sa ne prezinte pasii si conditiile de participare:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Dragi Super-Parinti,

pana sa descopar tampoanele interne din bumbac foloseam foarte rar. Acum este prea comod si prea tentant ca sa nu apelez la ele.

Acum aveti posibilitatea sa testati singure tampoanele interne pe care le folositi! Fiecare membru selectionat( 6 in total) va primi 5 tampoane interne, 2 absorbante cu aripioare (respectiv pentru zi si noapte)si inca doua pentru perioada fara sangerare.

Puneti pune un tampon intern in apa pentru a va asigura ca nu ies fibre din el! Dupa acest mic test, puteti sa le incercati personal pe durata unei zile intregi in perioada menstruala. Mai raman de asemenea doua absorbante de zi care se utilizeaza in perioada dintre menstre.

Mai multe detalii despre aceste tampoane, va rog cititi [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Avantajele tampoanelor interne din bumbac organic 100%:
  • au un val de protectie din bumbac care nu permite fibrelor sa se imprastie

• nu contin vascoza (raion) si deci dioxina care apare la fabricarea vascozei, care este cancerigena

• nu sunt inalbite cu clor

• au o inventie minunata, care este aplicatorul, deci nu mai atingem tamponul

Conditii de participare:

1. Poate participa orice are un cont pe forumul Super-Parinti
2. Raspundeti la intrebarea: " Ce anume NU contin PRODUSELE MASMI si de ce?"
(raspunsul il puteti gasi la detaliile tampoanelor sub linkul AICI)

Desfasurarea campaniei:

22 – 27 martie: inscrierea – lasati un comentariu in forum. Vom selecta 6 participante.
29 martie – 25 aprilie: trimiterea si testarea tampoanelor. Vom trimite 5 tampoane: (va rugam sa specificati ce dimensiune doriti)
25 aprilie - 8 mai – asteptam recenziile in forum sau in blogul personal al participantului, cu link in forum a postarii respective.
9 mai – anuntam castigatoarele

Premiul I: 1 cutie de tampoane interne Masmi, 1 sticla de suc presat la rece de aronia (bio),1 punga de 500 gr nuci de sapun[/list]

Premiul II si III: 1 cutie de tampoane interne Masmi, 1 set cu 3 plicuri de nuci de sapun (pentru 9 spalari)

Stabilirea castigatoarelor se face prin jurizare.
Mostrele si premiile se trimit prin Posta numai pe teritoriul Romaniei.

Va asteptam inscrierile cu drag

Ultima editare efectuata de catre Admin in Sam Mar 26, 2011 1:36 pm, editata de 1 ori
Admin
Admin

http://super-parinti.forumz.ro

Sus In jos

tampoane interne Masmi

Mesaj  laurafrunza la data de Mar Mar 22, 2011 7:26 am

Eu folosesc in prezent absorbante Masmi zilnice si lunare si sunt multumita de ele, desi nu sunt la fel de rezistente ca cele obisnuite (se dezintegreaza destul de repede) dar in schimb au avantajul confortului. Eu am renuntat de mult la tampoanele interne, desi evident sunt mult mai comode, mai ales vara cand e foarte cald, de teama chimicalelor continute si a zvonurilor care tot circulau despre ele, asa ca am preferat sa adopt dictonul "better safe than sorry". Acum cu astea, care nu contin parfum, substante absorbante, vascoza si nici nu sunt albite cu dioxina sau clor, parca le-as incerca din nou, mai ales ca se spune ca sunt hipoalergenice si nu provoaca iritatii. Eu am trecut la masmi tocmai pentru ca am facut niste alergii destul de urate de la absorbantele obisnuite si am vrut sa incerc ceva nou si mai sigur. Daca la altele mai putem face compromisuri, parca la o zona atat de sensibila n-ar trebui. Si mai ales, ma gandesc mai ales ca vine vara, o sa port pantaloni subtiri si fuste de vara si prin alea se vede tot, nu prea merge sa-ti pui "budigai" cu absorbante obisnuite :-)

Sper sa am noroc sa fiu aleasa sa le incerc! :-)

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
laurafrunza

Gemeni Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : mereu in schimbare

http://laurafrunza.com

Sus In jos

Re: Campanie testare GRATUITA a tampoanelor de unica folosinta din bumbac organic

Mesaj  Lore la data de Mar Mar 22, 2011 7:48 am

Ma distreaza raspunsul tau @Laura budigai

Eu de 2 luni folosesc absorbante lavabile made by scutecele(vezi banerul in dreapta) despre care voi scrie o recenzie pe blog. La Ob-uri am renunatat dupa ce le asociasem cu niste infectii urinare si incepuse sa ma dezguste cum se rasfirau vizibil inmomentul in care le scoteam daca nu erau pline(sorry pentru detaliere cu amanuntul) Mai ca sunt curioasa sa le incerc maiales ca vara intotdeauna ma irit, imi place sa merg la bazin si chiar am nevoie si de interne.

Produsele Masmi NU contin celuloza din respect pentru natura. Asa cateva tone de copaci sunt salvati

Felicitari pentru campanie!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Paul - 4 ani
Lore

Rac

http://www.luthelo.ro

Sus In jos

Re: Campanie testare GRATUITA a tampoanelor de unica folosinta din bumbac organic

Mesaj  laurafrunza la data de Mar Mar 22, 2011 7:52 am

Lore, pai la bikini nu prea merg puse absorbante, nu?
Si ai dreptate cu rasfirarea, eu mereu m-am intrebat daca nu raman "deseuri" prin interior pe acolo. Si cred ca putem vorbi cu detalii, sunt aproape sigura ca pe subiectul asta nu vor intra decat femei Si in plus, scopul campaniei e sa ne informeze, sa ne deschida ochii cu privire la anumite detalii despre tampoane pe care poate nu le cunoasteam sau daca le cunosteam, le ignoram. Eu n-am crezut niciodata chestia aia care circula pe net, cum ca tampoanele Tampax sau Ob ar contine azbest ca sa sangerezi mai mult, mi s-a parut o prostie. Dar nici nu am avut vreodata 100% incredere in ele, din alte motive.
Si apropo de absorbante lavabile, imi doresc de mult sa le incerc, dar pana acum nu m-am urnit, parca nu ma atrage ideea de a le spala. Eu cand eram adolescenta am folosit si carpe, inca nu aparusera always-urile si nu pot spune ca a fost cea mai grozava experienta din viata mea. Dar mai incerc sa ma auto-conving, macar de dragul mediului inconjurator.
laurafrunza

Sus In jos

Mesaj  ioanabandita la data de Mar Mar 22, 2011 10:12 am

Hop si eu! Si eu vreau sa le incerc! Eu folosesc de ceva vreme amsorbantele refolosibile facute de mine, si pot spune ca am scapat de iritatiile si senzatia de jena pe care o aveam cu cele de unica folosinta gen "always"
Ob-ul nu-l suport deloc! deci... :>>: , il introduc...cu greu.. ca parca ma si zgarie pe interior...e ok o ora, dar parca dupa aia, mi-i greu si sa ma asez ca ma jeneaza...il simt exact ca un corp strain....si asta sigur din cauza ca nu suport ceva din ele...nu stiu ce minuni mai contin. Deci ma incanta foarte mult ideea unui tampon interior din bumbac, sunt curioasa daca il suport.
Si..sa raspund si la intrebare :>>: , absorbantele Masmi nu contin vascoza!
Foarte buna treaba cu campania asta!

ioanabandita

Fecioara Localizare : Sibiu

http://www.scutecele.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj  Marilena la data de Mar Mar 22, 2011 10:29 am

Ce initiativa faina! Eu studiez de ceva vreme problema cu absorbantele si inca nu am reusit sa ma hotarasc la care anume fel sa raman (ma tenteaza si moon cup dar ma mai gandesc). Am renuntat de cativa ani la tampoanele interne (poate numai daca aveam nevoie cand ma nimeream la mare, desi nu-mi amintesc), datorita unor probleme pe care o cunostinta de-a mea le-a avut cu ele si a recomandarilor pe care medicii i le-au facut (m-au convins si pe mine).
Insa nu am folosit pana acum absorbante ecologice sau lavabile, ci doar Always, cred ca din comoditate.
Asa ca m-ar tenta sa testez tampoanele Masmi, mai ales pentru ca sunt din bumbac 100%, nu contin vascoza (deci nici dioxina), nu au fost tratate cu clor, etc. Poate asa ma urnesc si eu sa mai scot ceva nociv din viata mea si cine stie, poate chiar ma vor multumi si voi trece de tot la ele!
Marilena

http://marilena-blog.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj  nedeia la data de Mar Mar 22, 2011 10:32 am

Hm... suna tare interesant :-). Eu stau in dubii daca sa le incerc sau nu, pentru ca, asa cum am scris prin alta parte, tocmai incerc sa schimb "foaia".... Deocamdata astept cu mare interes parerea doamnelor care le vor incerca !! Va tin pumnii, sa fie EXACT ceea ce cautati!!!!!!!! ..pana ma decid si eu daca da sau ba :D
nedeia

Capricorn

http://nedeia.breslo.ro

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Mar Mar 22, 2011 11:16 am

laurafrunza a scris:Lore, pai la bikini nu prea merg puse absorbante, nu?
Si ai dreptate cu rasfirarea, eu mereu m-am intrebat daca nu raman "deseuri" prin interior pe acolo. Si cred ca putem vorbi cu detalii, sunt aproape sigura ca pe subiectul asta nu vor intra decat femei Si in plus, scopul campaniei e sa ne informeze, sa ne deschida ochii cu privire la anumite detalii despre tampoane pe care poate nu le cunoasteam sau daca le cunosteam, le ignoram. Eu n-am crezut niciodata chestia aia care circula pe net, cum ca tampoanele Tampax sau Ob ar contine azbest ca sa sangerezi mai mult, mi s-a parut o prostie. Dar nici nu am avut vreodata 100% incredere in ele, din alte motive.

exista o imagine din interiorul unui vagin al unei femei care a folosit ob-uri. Era plin de scame Aproape ca as pune poza

Si apropo de absorbante lavabile, imi doresc de mult sa le incerc, dar pana acum nu m-am urnit, parca nu ma atrage ideea de a le spala. Eu cand eram adolescenta am folosit si carpe, inca nu aparusera always-urile si nu pot spune ca a fost cea mai grozava experienta din viata mea. Dar mai incerc sa ma auto-conving, macar de dragul mediului inconjurator.

te cred, insa faptul ca am scapat de iritatie si de aranjarea absorbatului in permanenta ma ajuta sa trec peste neplacerea spalarii manuale a absorbantelor. Ahh si ramanea lipici de la Always!!! Iac! Oricum am prins un mic truc si inmaxim 30 sec este gata spalat:D

Paul - 4 ani
Lore

Rac

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Mar Mar 22, 2011 11:19 am

Marilena a scris:Ce initiativa faina! Eu studiez de ceva vreme problema cu absorbantele si inca nu am reusit sa ma hotarasc la care anume fel sa raman (ma tenteaza si moon cup dar ma mai gandesc). Am renuntat de cativa ani la tampoanele interne (poate numai daca aveam nevoie cand ma nimeream la mare, desi nu-mi amintesc), datorita unor probleme pe care o cunostinta de-a mea le-a avut cu ele si a recomandarilor pe care medicii i le-au facut (m-au convins si pe mine).
Insa nu am folosit pana acum absorbante ecologice sau lavabile, ci doar Always, cred ca din comoditate.
Asa ca m-ar tenta sa testez tampoanele Masmi, mai ales pentru ca sunt din bumbac 100%, nu contin vascoza (deci nici dioxina), nu au fost tratate cu clor, etc. Poate asa ma urnesc si eu sa mai scot ceva nociv din viata mea si cine stie, poate chiar ma vor multumi si voi trece de tot la ele!

Marilena si Ioana...mai exista ceva ce nu contin Nu ati citit cu atentie sub link

Paul - 4 ani
Lore

Rac

Sus In jos

Mesaj  Marilena la data de Mar Mar 22, 2011 11:36 am

Lore a scris:
Marilena a scris:Ce initiativa faina! Eu studiez de ceva vreme problema cu absorbantele si inca nu am reusit sa ma hotarasc la care anume fel sa raman (ma tenteaza si moon cup dar ma mai gandesc). Am renuntat de cativa ani la tampoanele interne (poate numai daca aveam nevoie cand ma nimeream la mare, desi nu-mi amintesc), datorita unor probleme pe care o cunostinta de-a mea le-a avut cu ele si a recomandarilor pe care medicii i le-au facut (m-au convins si pe mine).

Marilena si Ioana...mai exista ceva ce nu contin Nu ati citit cu atentie sub link

Ce nu am observat soro, ca am scris tot? Ca n-am pus in paranteza raion? Pai credeam ca se subintelege ca din ala rezulta vascoza (care apropo, mai necesita si alte minuni de chimicale in procesul complet de productie) din care mai apoi rezulta dioxina, oooofff! Sau ca nu se introduce cu degetul, deci nu contine ...microbii de pe maini?(':>>:') Da, corect, e foarte important aplicatorul! Un motiv in plus pentru care le-as folosi (un mare minus pentru ob-uri, mai ales atunci cand te afli intr-o toaleta publica si esti nevoita sa inchizi dupa tine usa la wc ca sa schimbi obectu')('') Acusa cred ca nu am mai omis nimic, corect?
Marilena

Sus In jos

Mesaj  ioanabandita la data de Mar Mar 22, 2011 12:05 pm

Deci, sa recapitulam cum e cu absorbantele Masmi: :>>:
Nu contin parfum si substante absorbante.
Nu contin vascoza/ raion in miezul absorbant.
Nu contin clorina si dioxina.
Nu contin deloc celuloza, deoarece este obtinuta prin taierea copacilor.
Gata, am inteles acum!
ioanabandita

Fecioara Localizare : Sibiu

http://www.scutecele.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj  Marilena la data de Mar Mar 22, 2011 12:23 pm

Aha, uitasem celuloza (asta nu ma deranjeaza de nici o culoare, dar daca se scutesc cativa copaci e un lucru bun!)! Parfum, altfel de substante chimice! Loreeee, am mai uitat ceva? :>>:
Marilena

Sus In jos

Mesaj  gonzonici la data de Mar Mar 22, 2011 12:35 pm

Felicitari pentru campanie!!!

Recunosc ca ma bate de mult gandul pentru a elimina absorbantele sia trece la ceva eco/natural. Sunt atrasa de cele de unica folosinta din simplul motiv ca timpul meu este foarte limitat, deci o grija in plus nu reusesc sa o gestionez (lasand la o parte faptul ca spalatul lor nu pare o indeletniciea prea placuta).
Ob-ul nu l-am folosit niciodata deoarece nu il suport, simt aceeasi senzatie de corp strain care a mai fost mentionata de cineva.
In concluzie, sunt nteresanta de testarea absorbantelor Masmi deoarece nu sunt parfurmate si nu contin substante absorbante, sunt albite fara clorina si dioxina, nu contin vascaza si celuloza(mai salvam natura)

Success tuturor!

gonzonici

Sus In jos

secret absorbante refolosibile

Mesaj  laurafrunza la data de Mar Mar 22, 2011 11:42 pm

Lore, pai nu-mi spui si mie secretul? Poate ma hotarasc mai usor :-) Recunosc ca cel mai mare "yuk" al meu apare cand vine vorba de schimbat absorbantul refolosibil la serviciu (unde stau 10 ore) si de purtat dupa mine in poseta pe cel folosit
laurafrunza

Sus In jos

Campanie testare gratuita a tampoanelor de unica folosinta din bumbac organic

Mesaj  cristinamar la data de Mier Mar 23, 2011 12:13 am

Stiu ca OB urile nu sunt cele mai recomandate, am citit destule despre cat de nocive sunt, despre azbestul pe care cica l-ar contine, despre faptul ca pot genera infectii urinare despre faptul ca e posibil sa ramana mici particule in interior atunci cand este indepartat. Din pacate le folosesc atunci cand ies din casa, pentru ca pot sa port orice tip de imbracaminte, chiar de culoare deschisa sau subtire, lucru pe care cu un absorbant extern nu l-as putea face. In fiecare luna zic ca o sa incerc cupa menstruala dar n-am facut-o pana acum. Din comoditate cred. Macar am grija ca atunci cand stau in casa sa folosesc vata, deci macar jumate din zi nu imi supun corpul la riscuri.
Sunt curioasa sa incerc absorbantele Masmi, poate asa imi schimb in bine obiceiurile. Parti bune : contin bumbac 100 % , nu contin vascoza (raion), nu contin dioxina, nu au fost tratate cu clor, nu contin celuloza, nu contin parfum si substante absorbante.
cristinamar

Scorpion Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : Vine primavara!!!

Sus In jos

Mesaj  angvio la data de Mier Mar 23, 2011 1:17 am

Ma bucur tare mult ca dati sansa participarii la concurs si celor care nu au un blog, cum este cazul meu.Am ratat multe concursuri la care mi-as fi dorit sa particip asa ca de data asta am si eu o sansa.Folosesc de mult timp absorbantele clasice care in ultimul timp mi-au devenit putin incomode (poate numai mie)prin faptul ca mentin o umiditate mare locala iar oferta dvs vine in intampinarea dorintei mele de a incerca altceva .In dorinta de a participa la concurs,mi-am facut si tema.Deci absorbantele Masmi:
-nu contin parfum si substante absorbante
-fara Vascoza/raion
-fara clorina si dioxina
-nu contin deloc celuloza

angvio

Sus In jos

Mesaj  ancuta la data de Mier Mar 23, 2011 1:40 am

incerc sa fiu cat mai eco si sa fac "chestii" cat mai sanatoase pt mine si familia mea! o sa incerc in curand (abia astept ioana) scutecelele refolosibile pt mica mea printesa, reciclez ce se poate recicla, acum e super ca au aparut si aceste tampoane care nu mai ucid copacii pt ca nu contin celuloza, nu contin clorina si dioxina, nu parfumuri si alte substante "rele" care se folosesc pt absorbtie, fara vascoza!
felicitari pt campanie!
ancuta

Varsator Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze!

http://www.meitaibebe.ro

Sus In jos

Mesaj  ileana la data de Mier Mar 23, 2011 4:29 am

eu am fost mare fan al tampoanelor intime interne- le foloseam aproape exclusiv pana am aflat cat de nocive sunt si cu mare parere de rau am renuntat la ele aproape in totalitate...acum ca aflu alternativa m-as intoarce cu placere la ele asa ca pt o proba ma inscriu in campanie. iata si raspunsul-absorbantele Masmi nu contin vascoza (raion) si deci dioxina care apare la fabricarea vascozei, care este cancerigena; nu sunt inalbite cu clor, nu au celuloza si parfumuri sau alte substante absorbante.
succes tuturor
ileana

Sagetator Localizare : Mogosoaia-Bucuresti

http://ileana-oancea.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  al3ssia la data de Mier Mar 23, 2011 10:47 am

Si eu ma bucur ca avem alternative sanatoase la nocivele tampoane. Am folosit vreo 2 ani exclusiv ob-uri si in tot acest timp m-am luptat cu o infectie care nu vroia sa se vindece. Noroc cu un doctor care si-a dat seama ca e vina ob-urilor. Cu mana pe inima va spun ca din momentul in care am incetat sa le folosesc s-au incheiat si problemele mele. De atunci folosesc absorbante normale cu care nu reusesc sa ma obisnuiesc. Sunt doritoare sa incerc o varianta naturala, sanatoasa si eco-friendly a tampoanelor interne care sa ma ajute sa trec usor peste perioada delicata a lunii si sa nu-mi dauneze.
Tampoanele Masmi nu contin: parfum si substante absorbante, vascoza (raion), celuloza (ieeeiiii pt copaci), clorina si dioxina.

al3ssia

Sus In jos

Mesaj  Amore Bio la data de Mier Mar 23, 2011 11:28 am

Va multumesc pentru tot ce ati scris dragi super-parinti!

Vin cu o propunere de completare a campaniei de testare: sa adaugam la testare si absorbantele de zi din bumbac, cu aripioare si pe cele zilnice din bumbac organic...

Amore Bio

Sus In jos

vreau tampoane prietenoase

Mesaj  zoozie la data de Mier Mar 23, 2011 12:18 pm

Desi exista posibilitatea sa primiti recenzia mea la sfantul asteapta sau pe undeva in jurul acestei date, as vrea sa ma inscriu si eu printre cele care vor sa testeze asemenea minunatii. L-am mentionat pe sfantul asteapta pentru ca am un ciclu derglat si dezlanat, la fel de zuz ca si mine. Doar e al meu, nu?

Anuntul vostru a venit la fix, pentru ca tocmai ma gandeam ca, daca pentru absorbante exista varianta celor refolosibile, eu prefer de departe metodele mai discrete. Nu am avut niciodata mari neplaceri de la tamoane sau absorbante, poate si datorita problemei sus-mentionate, insa mi-a pus capac experienta post-partum.

Atunci am facut marea prostie de a-mi pune tampon always pentru ca din spital m-am inhamat la un drum de3 ore cum asina si mi-a fost teama sa nu murdaresc. Nu va spun ce a insemnat asta pentru cele trei copci ale mele. Nu m-am invatat insa minte si am continuat sa le alternez cu tampoane incropite din vata, ceea ce a facut ca taietura nelipsita la nasterea mea 100% romaneasca sa se vindece intr-o luna si jumatate. Poae tot raul e spre bine, pentru ca fara experienta asta de groaza nu as fi realizat cat de neprietenoase sunt produsele astea pentru femei.

Asadar, ati aparut exact in momentul cand ma gandeam sa renunt la tampoane interne si sa trec pe absorbante din material. Va multumesc pentru coincidenta!

Si, ca sa raspund la intrebare, tampoanele interne MASMI vin cu un aplicator si nu contin vascoza, celuloza si nici dioxina, care e un rodus secundar al procesului pin care se obtine vascoza si un mare bau-baual folositorilor de scuece si alte obiecte menite sa abosoarba excesul de lichide.

zoozie

Sus In jos

Mesaj  laurafrunza la data de Mier Mar 23, 2011 11:53 pm

Amore Bio a scris:Va multumesc pentru tot ce ati scris dragi super-parinti!

Vin cu o propunere de completare a campaniei de testare: sa adaugam la testare si absorbantele de zi din bumbac, cu aripioare si pe cele zilnice din bumbac organic...

Amore Bio, sunt total de acord! :-)
laurafrunza

Sus In jos

* * Selecteaza/Deselecteaza optiunea citate multiple * Raspunde cu citat * * * * Re: Campanie testare GRATUITA a tampoanelor de unica folosinta din bumbac organic

Mesaj  laurita6 la data de Joi Mar 24, 2011 1:09 am

Dragelor sa va spun si eu cazul meu...:) eu recunosc folosesc deja tampoanele Masmi, si dupa utilizarea lor, am comandat si absorbantele zilnice...pentru mine au fost o revelatie, si nu exagerez cand spun asta, intrucat as fi vrut sa aflu si sa stiu de ele mai devreme ....dar nici acum nu e tarziu, si sunt multumita ca le am , le folosesc. In cazul meu era vorba de o iritatie urata, ce aparea in ziua doi-trei a "perioadei", si asta nu ar fi fost mare lucru in comparatie cu mancarimea care o insotea...ma cremuiam, ma dezinfectam si nik..pana am descoperit ca era de la Always...le-am schimbat cu tampoane OB insa nu m-am putut obisnui nici cum cu ele, mai ales ca eram terorizata de chestiile care ramaneau inautru, intrucat era evident, si inainte de folosire si dupa..ca "scame" raman acolo..:) , mai foloseam absorbante bella zilnice, dar acolo aveam o problema cu mirosurile de toate felurile. si uite asa dupa ce am incercat produsele Masmi am scapat de griji..folosesc in primele trei zile tampoane , iar in rest absorbantele zilnice...fapt pentru care as vrea sa incerc si cele cu aripioare:)

Si sa raspund la intrebare :Tampoanele si absorbantele Masmi nu au in compozitie parfum, ceea ce poate determina alergii, substante absorbante, vascoza si celuloza, Dar sa nu uitam ca ele nu contin nici dioxina si clorina.

Multumim pe campanie :)

laurita6

Scorpion Localizare : bistrita
Stare de spirit : mamica fericita!

http://laurita-dana.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Joi Mar 24, 2011 7:09 am

Deci se adauga si absorbante cu aripioare(pentru rosu) si zilnice(pentru galben)
Cate din fiecare?
Admin
Admin

http://super-parinti.forumz.ro

Sus In jos

Mesaj  Amore Bio la data de Joi Mar 24, 2011 8:36 am

Un absorbant de zi cu aripioare, unul de noapte cu aripioare si doua zilnice! -:)

Amore Bio

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum