Campanie testare GRATUITA a tampoanelor de unica folosinta din bumbac organic

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Re: Campanie testare GRATUITA a tampoanelor de unica folosinta din bumbac organic

Mesaj  SAKURA la data de Vin Mar 25, 2011 8:00 am

Amore Bio a scris:
Vin cu o propunere de completare a campaniei de testare: sa adaugam la testare si absorbantele de zi din bumbac, cu aripioare si pe cele zilnice din bumbac organic...
Tot am stat si m-am gandit pana acuma si daca e asa vreau sa particip si eu.
Eu de cativa ani am renuntat la tampoanele interne tocmai din cauza disconfortului fizic si psihic. Tot timpul cat stateau acolo nu-mi luam gandul de la ele si scamele lor. La celelalte, externe, am renuntat dupa ultima nastere si am inceput sa tai diverse hainute ramase mici de la copila din care nu mai ies petele si sa le folosesc pe post de tampoane
Dar datorita faptului ca tampoanelor Masmi nu li se desprind scamele din cauza valului de protectie de bumbac, nu au dioxina care e cancerigena ptr ca nu au vascoza, nu sunt inalbite cu clor si bonus mai au si aplicator, vreau sa le incerc si eu.
SAKURA

Berbec Stare de spirit : ... ca in sesiune...

Sus In jos

Re: Campanie testare GRATUITA a tampoanelor de unica folosinta din bumbac organic

Mesaj  Onush la data de Sam Mar 26, 2011 5:20 am

Singurele tampoane pe care le folosesc sunt cele interne, nici o avertizare privind aceste tampoane, oricat de mult m-ar ingrijora, nu a reusit sa ma determine sa renunt la ele pentru ca orice alta varianta nu m-a multumit si nu mi-a creeat aceeasi stare de confort psihic.

Pentru ca nu nu contin vascoza (raion) si deci dioxina care apare la fabricarea vascozei, nu sunt inalbite cu clor, au un val de protectie din bumbac care nu permite fibrelor sa se imprastieau dar si aplicator ma tenteaza si pe mine sa incerc aceaste tampoane...

Aceastea ar fi solutia ideala de a imbina confortul psihic cu folosirea unor produse naturale si sanatoase.

Try walking in my shoes.
Onush

Localizare : Piatra Neamt
Stare de spirit : Gica Contra

Sus In jos

Campanie de testare tampoane masmi

Mesaj  mandrutaa la data de Dum Mar 27, 2011 6:57 am

Ma bucur tare mult ca prin aceste campanii de testare informatii practic oamenii, femeile in special, si in plus oferiti posibilitatea de a incerca ceva nou si sanatos pentru corp. Felicitari!
Si daca tot e cu testare hop si eu!
Eu am tampoane zilnice de la masmi, de care sunt partial multumita, deoarece cum a mai spus lumea inaintea mea se cam dezintegreaza, ceea ce e cam nasol pentru cineva care are de alergat sau de stat departe de casa foarte mult timp (pentru ca risto sa ramai fara tampon cand te duci la baie). Dar fata de ceea ce contine celelalte absorbante acestea sunt de preferat. Eu am mai luat de curand si tampoane refolosibile de la "scutecele", care arata superb. Abia astept sa le incerc.
Am folosit un singur tampon intern masmi (pentru ca demuuuuuult nu am mai folosit tampoane interne, doar la nunti, ocazii speciale pentru a evita orice risc de patare) si pot sa zic sincer ca la absorbtie este foarte bun si este comparabil, numai din acest punct de vedere al absorbtiei foarte bune, cu OB-ul. Bineinteles ca este muuult mai bun decat ob-ul deoarece nu se dezintegreaza, este foarte fin, si mai ales nu contine miiile de chestiiiiii atat de rele pentru corp. Parerea mea este ca acestea interne sunt super.
Tampoanele interne MASMI nu contin parfum si substante absorbante, parfumul din cate stiu eu poate fi iritant, poate provoca alergii. Tampoanele sunt fara vascoza/ raion in miezul absorbant. Nu contin clorina si dioxina, asadar substante chimice care ar trebui sa stea departe de corpul nostru. Dioxina este cancerigena.
Produsele MASMI NATURAL COTTON nu contin deloc celuloza, deoarece este obtinuta prin taierea copacilor. Si asa defrisarile masive au facut ravagii, si noi putem sa reducem aceste devastari ale padurilor prin optiunea produselor folosite. Asadar prin absorbantele masmi avem mai putina poluare si mai mai multi copaci salvati. Super!

Imi place ideea de a da spre testare si absorbante zilnice si cele pentru menstruatie. Super. Imi place la nebunie ca se ofera si suc de aronia,este foarte sanatos!
Multumim frumos pentru aceasta sansa.

mandrutaa

Sus In jos

Mesaj  Amore Bio la data de Lun Mar 28, 2011 11:53 am

Participantele alese pentru campania de testare sunt:
- laura frunza
- ileana
- angvio
- Onush
- zoozie
- sakura

Va rog sa imi trimiteti PM cu datele unde sa trimit pachetele si cu preferintele voastre.
O seara buna!

Amore Bio

Sus In jos

Re Campanie de testare tampoane masmi

Mesaj  SAKURA la data de Lun Mar 28, 2011 10:55 pm

Ioooooi!! Iar imi vad numele pe un tabel!1
E de bine!
Ce bine ma simt. Ziceam ca si asta e tot un cadou
Numai bunataturi primesc
Multumesc Amore Bio ptr ocazia asta. E in premiera ptr mine
SAKURA

Sus In jos

Mesaj  angvio la data de Mar Mar 29, 2011 12:19 am

Nu pot sa cred !Dupa ce in campania cu balsamul de buze am "picat" mi-am pierdut speranta ca acum voi fi printre fericitele castigatoare.Amore Bio iti multumesc!

angvio

Sus In jos

Mesaj  Amore Bio la data de Mar Mar 29, 2011 6:23 am

Si eu multumesc tuturor celor care au raspuns si au dorit sa participe la testare. Unele postari le-am citit chiar de mai multe ori asa erau de faine :)

Amore Bio

Sus In jos

Mesaj  Onush la data de Mar Mar 29, 2011 8:23 am

Multumesc!
Am trimis datele de contact si astept cuminte coletelul ca nu e graba ...

Try walking in my shoes.
Onush

Sus In jos

Mesaj  ioanabandita la data de Mar Mar 29, 2011 2:05 pm

Felicitari castigatoarelor! Asteptam impresii!
ioanabandita

Fecioara Localizare : Sibiu

http://www.scutecele.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj  ileana la data de Mier Mar 30, 2011 12:41 am

oooo! am intrat intr-o perioada norocoasa se pare!:)) sunt chiar curioasa sa le probez!!
multumesc!!!
ileana

Sagetator Localizare : Mogosoaia-Bucuresti

http://ileana-oancea.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  nedeia la data de Joi Mar 31, 2011 6:56 am

felicitari, castigatoarelor!!! asteptam recenziile :) si sa fiti SANATOASE!!
nedeia

Capricorn

http://nedeia.breslo.ro

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Joi Mar 31, 2011 11:52 am

subscriu Nedeia! Si eu sunt curioasa si urmeaza sa imi comand :D eu vreau cu aripioare si de galben

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Paul - 4 ani
Lore

Rac

http://www.luthelo.ro

Sus In jos

Mesaj  laurita6 la data de Lun Apr 04, 2011 12:36 pm

Lore a scris:subscriu Nedeia! Si eu sunt curioasa si urmeaza sa imi comand :D eu vreau cu aripioare si de galben

lore le poti comanda linistita....sunt suuuper eu deja sunt la a doua luna :)

laurita6

Scorpion Localizare : bistrita
Stare de spirit : mamica fericita!

http://laurita-dana.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  zoozie la data de Mar Apr 05, 2011 4:44 am

Multumesc frumos, revin cu datele de contact!

zoozie

Sus In jos

Mesaj  ileana la data de Mier Apr 06, 2011 4:43 am

am primiiit! voi reveni cu recenzia peste vreo 3 saptamani
ileana

Sagetator Localizare : Mogosoaia-Bucuresti

http://ileana-oancea.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  angvio la data de Mier Apr 06, 2011 10:48 am

Au ajuns cu bine si tampoanele mele.Multumesc Irina ma bucur tare mult pentru ele si astept perioada in care sa le folosesc.Oricum m-au cucerit chiar si numai privindu-le.

angvio

Sus In jos

Mesaj  Onush la data de Vin Apr 08, 2011 11:42 am

Scuze ca nu am reusit sa intru pana acum ...
Am primit si eu pachetelul la jumatatea saptamanii.
Revin cu review in zilele urmatoare

Try walking in my shoes.
Onush

Sus In jos

Mesaj  Amore Bio la data de Dum Apr 10, 2011 9:57 pm

Ma bucur ca au ajuns si ca nu au fost probleme cu posta! Multumesc pentru confirmarile de primire!

Amore Bio

Sus In jos

Re Campanie de testare tampoane masmi

Mesaj  SAKURA la data de Lun Apr 11, 2011 1:20 pm

Scriu si eu, intarziata..
Le-am luat si eu de la posta vineri. M-am simtit ca o adolescenta. N-am mai vazut tampoane interne.. hha-hhaa... demuuult... Acum stau sa le vina randul. Nu pot sa zic ca de-abia astept,, dar .. de-abia astept
SAKURA

Sus In jos

Mesaj  laurafrunza la data de Lun Apr 11, 2011 11:00 pm

Eu nu le-am primit pe ale mele sper ca nu s-au pierdut tocmai ale mele
laurafrunza

Gemeni Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : mereu in schimbare

http://laurafrunza.com

Sus In jos

Mesaj  Amore Bio la data de Mar Apr 12, 2011 1:06 am

LauraFrunza, imi cer scuze pentru intarziere, le-am trimis, vor ajunge la adresa de la birou.

Amore Bio

Sus In jos

Mesaj  laurafrunza la data de Mar Apr 12, 2011 1:48 am

Multumesc, multumesc, abia astept!
laurafrunza

Gemeni Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : mereu in schimbare

http://laurafrunza.com

Sus In jos

Feedback

Mesaj  zoozie la data de Mar Apr 12, 2011 2:32 am

Aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

zoozie

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Mar Apr 12, 2011 10:24 am

zoozie, tareeee tareee fain Am ras oleaca

Mi-am luat si eu din fiecare plus 2 pomi...cum le zice? Aracia? acacia?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Paul - 4 ani
Lore

Rac

http://www.luthelo.ro

Sus In jos

Mesaj  Onush la data de Mier Mai 04, 2011 10:07 am

Ce liniste e pe aici ...
Poate daca sparg eu gheata si cine stie poate isi mai aminteste cate cineva ca mai are de spus cate ceva despre campania asta de testare ca nu imi pare ca sunt ultima ... sau ... poate ca da

Eu mi-am primit pachetelul pe ultima suta de metri a menstruatiei de luna trecuta si desi am fost foarte multumita de ce am testat am ramas cu sentimentul unei neimpliniri
M-am consolat oarecum cu gandul ca pot sa ma joc un pic cu tampoanele ramase si cu acuarele sa incerc sa testez comparativ un tampon OB si Masmi de la Amorebio dar timpul a trecut pe nesimtite si m-am trezit 25 de zile mai tarziu ca as putea sa le folosesc pentru ce au fost ele concepute si nu pentru joaca unei "sedinte foto" cu acuarele.
Asa ca ... cu oaresce intarziere pot spune ca nu mai am nici un tampon din cele primite acum o luna de zile

Sa le iau pe rand ...
Intai de toate, motivul pentru care m-am inscris la aceasta testare: tampoanele interne.
Am ales ca cele 5 mostre primite sa fie de dimensiuni diferite ( normal si super) pentru ca intotdeauna am avut o problema in a stabili care este dimenisunea optima si ma bucur ca am facut asta pentru prima dat pot spune ca am gasit dimensiunea optima.

Dupa ce m-am luptat un pic cu aplicatorul si am "prins miscarea" mi-a devenit clar ca acesta va inlatura unul dintre stresurile mele legate de schimbarea tamponului intr-o toaleta publica unde, oricat de curata as fi pe maini, nu poti sa nu ating clante, manere, suporturi etc... v-ati facut o imangine nu ?

Spre sincera mea surpriza, am trecut cu bine o noapte cu un singur tampon desi de cele mai multe ori cu cele obisnuite nu se intampla asta, dovedindu-mi-se capacitatea de absorbtie a acestor tampoane. Si nu e de neglijat nici faptul ca spre deosebire de cele folosite de mine in mod normal (OB), Masmi nu isi maresc volumul ... cel putin nu in latime. (ceea ce merita inca un ) .

Cu certitudine alte puncte in plus in folosirea acestor tampoane sunt pentru ca nu am ramas cu firul in mana in momentul cel mai delicat asa cum se mai intampla la unele tampoane interne si nici nu am fost in pericol sa ramana vreun capacel de plastic de la ambalaj lipit de varful taponului

Singurul dezavantaj pe care il vad atat la aceste tampoane dar este unul general la tampoanele interne este lipsa unui ambalaj pe care sa il folosesc dupa folosire. bang

Daca la toate astea adaug ca e vorba de bumbac organic, ca sunt 100% hipoalergenice, fara parfum si substante absorbante, fara vascoza, 100% biodegradabile si sunt albite fara clorina si dioxina eu sunt 100% MULTUMITA.

Pe langa asteptatele tampoane interne am avut surpriza sa gasesc in pachetel 2 tampoane externe: unul de zi si unul de noapte si cateva tampoane pentru restul lunii.
Desi nu folosesc decat accindental tampoane externe pentru ca fiecare folosire e cu adevarat un accident bang , o experienta insotita de cateva zile bune de recuperare pentru a disparea iritatia pe care acestea mi-o lasa in urma am incercat si aceste tampoane si .... chiar daca nu voi trece la tampoane externe pot sa spun ca e ALTCEVA ... sunt moi, placute la atingere, nu e cazul de iritatii si nici nu migreaza din locul unde au fost pozitionate. Cu certitudine as fi vrut sa stiu de existenta unor asemenea tampoane dupa ce am nascut si nu am putut sa folosesc decat tampoane externe.

Si nu in ultimul rand, nu trebuie sa uit de tampoanele zilnice anatomice pe care le-am folosit cu succes in perioada de ovulatie. Desi nu sunt o utilizatoare a tampoanelor externe, (am mai zi parca de cateva ori ), pot spune nu doar ca nu le-am simtit prezenta dar m-au scutit de senzatia de umezeala obisnuita din aceste zile.

Recomand cu caldura oricare dintre produsele testate si cu certitudine le voi folosi si eu

Try walking in my shoes.
Onush

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum